Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Çiçekçilerde yaz bereketi

 

Yaz ayları ile birlikte düğün sezonunun açılması çiçekçilerin yüzünü güldürüyor. Organizasyonlar, özel günler, davetler derken çoğu insanın yolu mutlaka çiçekçiden geçiyor.

Kış aylarında işlerin çok durgun olduğundan yakınan çiçekçiler şu ara işlerinin yoğun olmasından gayet memnun.

Çok amaçlı olarak kullanılan çiçekler hemen herkesin vazgeçemediği,  görmekten bile mutluluk duyduğu bitkilerin başını çekiyor. Sadece özel günler de değil; Hasta ziyaretlerinde, cenazelerde de adeta sembol haline gelmiştir. Salihlili esnaflardan İdil Çiçekçilik sahibi Meriç Berkil yaz aylarında işlerin kendileri için iyi olduğunu dile getirdi. Berkil, “Bu aralar işlerimiz gayet iyi. Gidişattan memnunuz. Bizim her yaştan müşterimiz var. Fakat gün içinde en çok erkek müşterilerimiz oluyor. Erkekler özel günler için çiçek alırken, kadınlar daha çok evde yetiştirmek için alıyorlar. Ayrıca bizim işimiz diğer işlere göre daha zor ve emek isteyen bir iş. Düğün sezonu ile birlikte çelenk siparişlerimiz yoğun oluyor, araç süsleme ve düğünlere özel çiçek siparişlerimizde yoğun oluyor.”  şeklinde konuştu.

EN ÇOK SATILAN ÇİÇEKLER

Yaz aylarında her gün çiçeklerin sulanması ve bakımının özenli yapılması gerektiğini söyleyen Meriç Berkil, “Çiçek narin bir bitkidir. Özenle bakılması gerekir çünkü çiçeklerde aynı insanlar gibi, ilgi görmezlerse küserler ve solarlar. Bu yüzden bakım şart. Yazın ilimizde en çok papatya, gül, orkide ve barış çiçeği satıyoruz. Satışlarımız gayet iyi” dedi.

 
Tarih       : 10 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom