Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

USTALARLA KÖYLÜLER BERABER TİYATRO YAPTILAR

 

3. Dionysos Uluslar Arası Tiyatro Şenliği ve Eğitim Kampı'na katılan katılımcılar, Sart da hayallerini gerçekleştiriyorlar.

Almanyanın Berlin şehrinden gelen usta yönetmen Yılmaz Arıkan, kampa gelen işletmeci Av.şakir BALCI’ya yaptıklarını ve yapmak istediklerini anlatırken: "En büyük idealim hayatında hiç tiyatro yapmamış insanlara tiyatro oynayıp onlarla tiyatro yapmak" dedi.

 Bu sözden etkilenen Balcı, Arıkana ”Bunu burada yapacağız” sözü verdi. Av. Şakir Balcının Arıkana erdiği sözün ardından kendisine ait Ankara-İzmir asfaltı üzerindeki Lidya Otantik parkında Sartta ikamet eden değişik yaş guruplarındaki insanları bir araya getirerek Yılmaz Arıkan’ın eğitim kampındaki öğrencileriyle buluşturdu.

Önce öğrenciler oynadı

Önce öğrencilerin oyunlarını sergilemesinin ardından sahneye köylüler çıkarak aynı oyunları doğaçlama olarak gerçekleştridiler. Yaklaşık iki saat boyunca doğaçlama tiyatro yapan köylüler çok eğlendiler. yaşlı bir teyze hayatımda ilk kez tiyatro izlediğini söyleyen Sart mahallesi sakinlerinden yaşlı bir teyze ise; "Çok şey kaybetmişim” deyince Yılmaz Arıkan yaşlı annenin elini öperek kendisine geldiği için teşekkür etti.

            Yılmaz Arıkan katılımcılara” yıllardır hayalimdeki bir şeyi gerçekleştirdim.Çok mutluyum sayenizde.ne olur tiyatroya gidin.tiyatro yapın harikasınız” dedi.

            Gündüz tiyatro yapan köylüler akşam Artemisteki oyuna birlikte gelelerek öğrencilerin tiyatro gösterilerini izlediler.

 
Tarih       : 07 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom