Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Yaylada hasat son günlerini yaşıyor

 

Salihli’nin önemli tarım ürünlerinden olan kirazda, birçok mahallede hasat biterken Salihli’nin yüksek  yerlerinde yaylalarda kirazın hasadına devam ediliyor.

 Hasadına büyük ümitlerle başlanan kirazda üretici fiyat şoku yaşamış, zorlu bir hasat döneminin ardından çoğu mahallede hasadı bitirmişti. 
  Salihli’nin yüksek  yaylarında yaşayan üreticiler ise hasada devam ediyor. Ağaçlardaki son kirazlar bir bir özenle toplanarak Pazar ve market tezgâhlarına konmaya hazır hale getiriliyor. 
   Hasadın tamamen bitmesine günler kala üreticiler, bu hasat döneminde beklentilerini alamadıklarını söylediler. Salihli kirazına ilgilinin büyük olduğunu şehir dışına gittiklerinde yüksek fiyatlardan tezgahlarda satıldığını gördüklerini belirten üreticiler, alıcıların düşük fiyat vermesinden dolayı kötü bir sezon geçirdiklerini söylediler. 
Salihli’nin yaylalardan toplanan son kirazların 2,5 ve 3 TL arasında satıldığı öğrenildi. 

 
Tarih       : 06 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom