Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de camiler çocuk sesleriyle şenlendi

 

Okulların kapanmasının ardından Salihli’deki 160 camide yaz Kur’an kursları başladı. Kursların başlamasıyla birlikte Salihli’deki camiler çocuk sesleriyle şenlendi.

Salihli’de Camilerde Kur’an kurslarında ders başı yapan çocuklar, hem dinlerini öğreniyor hem de tatil yapıyorlar. Salihli ve mahallelerindeki toplam 160 camide 2 ay sürecek olan yaz Kuran kurslarında yaklaşık 4 bin 500 çocuğa Kuran-ı Kerimin yanı sıra İslami eğitimler de verilecek.

Her şeyin bir zamanı olduğunu ve öğrenme zamanının çocukluk dönemi olduğunu vurgulayan İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, “Biz çocuklarımıza öyle yaklaşıyoruz ki, bir taraftan camiyi öğreniyorlar bir taraftan Kur’an-ı Kerim’i öğreniyorlar bir taraftan da tatil yapıyorlar. Sadece Kuran’ı değil, ahlaklı olmayı da öğretiyoruz. Anne ve babalarımızın çocuklarını mutlaka camiye göndermelerini talep ediyoruz. Çocuklarını göndersinler, dinini, namazını öğrensinler. Bugün öyle bir hale gelmiş ki, namaz kılmasını dahi bilmeyenler var. Kur’an-ı, dini ve peygamberi bilmeyenler var. Dolayısıyla bunu daha küçükken öğretmek lazım. Bir Müslüman olarak çocuklarımızı küçükken namaza alıştırmıyorsak, daha küçükken Kur’an’ı kerimi öğretmiyorsak, Kur’an’ın bizim için önemli olduğunu, peygamberimizin buyurduğu gibi “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir” diye çocuklarımıza anlatmazsak ne zaman anlatacağız, büyüdükten sonramı anlatacağız? O şekil zamanı geçmiş olur, her şeyin bir zamanı vardır. Öğrenmenin zamanı ise çocukluktur” dedi. 

Salihli’de 160 camide başlayan ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği yaz Kur’an kursları 17 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek.

 
Tarih       : 06 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom