Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Salihli Belediye Meclisi, Temmuz ayı meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın şehir dışında olması nedeniyle Meclis Başkanvekili Sebahattin Tekdal başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Meclis Üyeleri 11 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda, ilk olarak 2019 yılında alınacak olan ilan reklam vergisinin ödeme dönemleri belirlendi. Toplantıda ilan ve reklam vergilerini ödeme dönemi ise Mayıs ve Kasım ayı olarak kararlaştırıldı.


Temmuz ayı toplantısında mülkiyeti Salihli Belediyesine ait Poyrazdamları Mahallesi 54 pafta 2903 parselde bulunan 1 adet meskenin lojman olarak İlçe Müftülüğüne tahsis edilip edilmeyeceği talebi ile Güneş Mahallesi’nde bulunan caminin yıkılarak yeniden yapılması talebi Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna, Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan Altınordu Ortaokulu çevresindeki çekme mesafelerinin düşürülmesi talebi ise İmar Komisyonuna havale edildi. Kurtuluş Mahallesi 3213, 3214, 3215, 3216, 3217, 3218, 3219 ve 2838 adalarda imar planı değişikliği talebine MHP ve AK Partili meclis üyeleri kabul, CHP’li meclis üyeleri ret oyu verirken, talep oy çokluğu ile kabul edildi.


Şehir merkezine doğalgaz dağıtımı için 3 bölgede basınç düşürme bölge regülatörü tesisi kurulması amacıyla Aksa Manisa Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye yer tahsis edilmesi talebi ve Sart Mahallesi’nde bulunan Özel Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında bulunan arsanın sosyal tesis alanı olarak tahsis edilmesi talebi oy birliği ile kabul edildi.


Salihli Belediye Meclisinin Ağustos ayında yaz tatiline girmesi nedeniyle bir sonraki meclis toplantısının 4 Eylül 2018 Salı günü saat 21.00’de gerçekleştirileceği öğrenildi.

 
Tarih       : 04 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom