Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de Vergi Borcu yapılandırılması anlatıldı

 

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı ile Salihli Vergi Dairesi Müdürlüğü önderliğinde Salihli’de kanunla vergi borçlarına gelen yapılandırma hakkında bilgi verildi.

Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı ve Salihli Vergi Dairesi Müdürlüğü önderliğinde Salihli’de düzenlenen toplantıda "7143 sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması" kanunu hakkında bilgiler vererek katılımcılar bilgilendirdi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Sardes Konferans Salonunda düzenlenen toplanın açılış konuşmasını yapan Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel; “Bu kanunun üyelerimiz için ve iş dünyası için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Alacakların yeniden yapılandırması ile ilgili nelerden yararlanabileceğimiz hakkında müdürümüz bizlere bilgilendirmede bulunacaktır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kanunun çıkmasının ardından Manisa bölgesinde yaklaşık olarak 35 Bin kişinin başvuruda bulunduğu belirten Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar; “Meslek mensuplarımıza ve tüm mükelleflerimize kapımız açıktır. Malumunuz 7143 Sayılı yasamız 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yasamız ile mükelleflerimize büyük kolaylık getirildi. Bu kanun ile kısacası birikmiş borçların cazip bir şekilde yapılandırılarak peşin veya taksitle ödeme fırsatı tanınıyor. Peşin ödeme yapıldığı takdirde de çok büyük avantaj sağlıyor. Pişmanlıkla veya kendiliğinden verilecek beyanlar ile ilgili cazip koşullarımız vardır. Kanunun getirdiği önemli imkanlardan bir tanesinde matraf ve vergi artırımı. Vatandaşlarımız ilgisinin yüksek olması çok güzel. Yapılandırmalarını yapan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz, yapılandırma yapacak mükelleflerimize de kanunun son başvuru tarihi olan 31 Temmuz tarihine kadar bu avantajlı imkanlardan yararlanmaya davet ediyoruz. Salonu tahsis eden Salihli TSO Başkanımıza ve yönetimine bu toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Manisa Vergi Dairesi Başkan vekili Ramazan Yaşar ve Grup Müdür Vekili Mehmet Uslu, Kanunun içeriğini, kimlerin hangi borçlardan faydalanabileceğini, ne gibi avantajların olduğunu sunum şeklinde katılımcılara anlattılar. 

Salihli TSO Sardes Konferans Salonunda düzenlene toplantıya Manisa Vergi Dairesi Başkan vekili Ramazan Yaşar, ve Grup Müdür Vekili Mehmet Uslu, Salihli Vergi Dairesi Müdürü Talip Kara, Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Esnaf Odası Başkanları, Salihli’deki muhasebeciler ve vatandaşlar katıldı.

 
Tarih       : 03 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom