Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de yaz spor kursları başlıyor

 

Salihli Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü her yıl düzenlediği yaz kurslarına kayıt alamaya başladı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Salihli Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz öğrencileri 12 branşta açılacak olan kurslara katılmaya davet etti. 


Okul sporların ve kış spor faaliyetlerinin sonuna gelindiğini akabinde yaz spor okullarını 1 Temmuzda açacaklarını belirten Ayaz; "Şu an müracaatların alıyoruz. Kışı Salihlili gençlerimizle dolu dolu geçirdik. Salihli’de birçok gencimiz spor dallarında gerek Manisa’yı gerek yurt dışında ülkemizi gururla temsil ettiler ve çoğu turnuvadan madalyalarla döndüler. Bu gençler bizim gurur kaynağımız, Salihli’nin milli ve yerli değerleridir, hep beraber sahip çıkmamız lazım" dedi.


"Spor Branşlarında alanlarında tecrübeli ve iyi antrenörlere sahibiz" 
Yaz spor okullarına alanlarında tecrübeli ve iyi antrenörlere sahip olduklarını belirten Ayaz; " Yaz spor kurslarımız 12 branşta gerçekleşecek. Futbol, Judo, Karete, Jimnastik, Masa Tenisi, Tenis, Voleybol, Hentbol, Satranç ve Badminton gibi başlıca sporlardan olan branşlarımız var. Başvurular gençlik merkezinden gerçekleştirilecek. Şu anda başvurular başladı ve 1 Temmuzda da kurslarımız başlayacak” dedi.  

Spor yapan öğrenci derslerinde daha başarılı oluyor 


Türkiyede spor yapan öğrencisini dersleri zayıf olur şeklinde yanlış bir algı olduğuna değinen Oktay Ayaz konunun aslında böyle olmadığını Kanadadaki bir araştırma hakkında verdiği bilgilerle anlattı; "4 bin denek üzerinde uygulanmış. Araştırmaya göre spora gidenlerin ani karar verme yetenekleri, soru çözme yetenekleri gelişiyor ve bu durum derslerine de yansıyor. Hayatları planlı oluyor, yemesi, dinlenmesi, antrenman saatleri bir plana giriyor dolayısıyla dersi de bir plana girmiş oluyor. İnşallah hep beraber veli-antrenör-biz ve sizlerin vesilesiyle Türkiyedeki bu yanlış anlaşılmayı kıracağız" şeklinde konuştu.

 
Tarih       : 12 Haziran 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom