Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Lider çocuklar tarım kampında buluştu

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen, çocuklara doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliğinin bu yılki süreci Manisa'da tamamlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2014 yılından beri gerçekleştirilen "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinliği, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından beşinci kez düzenlendi. 25 öğrenci ve 3 gözetici öğretmenin katıldığı kamp üç gün sürdü. Öğrenciler kamp süresince her gün farklı etkinliklere katıldı. Tarımın birçok alanında bilgi ve deneyim sunan kampta öğrenciler, tarım yapılan alanlarda uygulamalı olarak bilgilendirildi. Bu yıl "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik ve Yenilebilir Otlar" temasıyla gerçekleştirilen kampa, Manisa Bilim Sanat Merkezi öğrencileri katıldı.

5-7 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Lider Çocuk Tarım Kampı Manisa etkinliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törenle başladı. Törene; Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Melikşah Taşkın, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Manisa Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Özgür Emeksiz, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Lütfi Kaymak, Kamp Sorumluları Dursun Övelek, Mevlüt Yenilmez, İl Müdürlüğü personelleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bu tarz eğitim ve gezileri önemsediklerini ifade eden İl Müdür Vekili Melikşah Taşkın; "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak tarladan sofraya kadar, hem bitkisel hem de hayvansal gıdanın sağlıklı bir şekilde soframıza gelmesi için önemli roller alıyor ve çok çalışıyoruz. Gıdalarla ilgili olarak maalesef çok hileler var, tarlalardan gelen ürünler ile ilgili olarak bilgi kirlilikleri var. Bizim amacımız, bu ürünlerin sizlere sağlıklı olarak gelmesi kadar sizlerin de sağlıklı bilgilere ulaşmasını sağlamak. Bu konuda İl Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza, kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına dönem dönem bilinçli tüketici eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimlerimizden bir tanesi de çocuklarımız için düzenlemiş olduğumuz Lider Çocuk Tarım Kampıdır" dedi.

 
Tarih       : 12 Haziran 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom