Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Engelliler için temsili mezuniyet töreni düzenlendi

 

Ülke genelinde temsili askerlik yapma hakkı bulunan engelliler için Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu’nda temsili üniversite mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Down sendromlu, Otizmli, zihinsel engelli 33 öğrenci, kep atarak temsili mezun oldular.

Salihli Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma ve Destek Derneği’nin Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu ile ortaklaşa düzenledikleri temsili mezuniyet töreninde Down sendromlu, Otizmli, zihinsel engelli 33 öğrenci, kep atarak temsili mezun oldular. Engelli gençler gün içerisinde diğer öğrenciler ile birlikte Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu’nda derslere girerek kantinde eğlenceli vakit geçirdiler.

“Bizim bir hayalimiz vardı bu da gerçek oldu”

Açılış töreninde konuşan Salihli Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma ve Destek Derneği Başkanı Gülçin Kocatürk, “ Bizim bir hayalimiz vardı. Bunu gerçekleştirdik. Biz engelli aileleri özellikle zihinsel engelli aileleri her şeyi temsili yaşarız. Tek hayalimiz vardı üniversitede kep fırlatmak. Bu proje ile geldiğimizde Üniversite yönetimi arkadaşlarımız ve müdürümüz bizlere yakın davrandılar ve çocuklarımızın bu hayalini gerçekleştirdiler. Çok teşekkürler. Çocuklarımız burada sınıflara girdiler, gençlerimizle kaynaştılar çok mutlu oldular “ dedi.

“Her zaman her türlü destekle yanınızdayız, ne gerekiyorsa yapacağımızı belirttik”

Engelliler haftasının Birleşmiş Milletler bünyesindeki 156 tane ülkede aynı anda birlikte kutlandığını belirten Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu Dekanı Doç. Dr. İlkay Dilber, “Bizler böyle bir teşebbüsle Gülçin hanım yanımıza geldiğinde, her zaman her türlü destekle yanlarında olacağımızı, ne gerekiyorsa yapacağımızı belirttik. Güzel bir gün ortaya çıktı. Belki yapacakları işler sınırlı ama onların ufuk çizgilerinin çok geniş olduğunu unutmamak ve engelsiz, engellerin kaldırıldığı sadece 1 gün değil onların yaşamları boyunca gerekli özenin gösterildiği bir hayat geçirmelerini dileyerek mezuniyetlerini kutluyorum, iyi ki mezun oldunuz” şeklinde konuştu.

Törende konuşmaların ardından çok mutlu oldukları görünen öğrenciler, törende Yüksek Okul Müdürü Doçent Doktor İlkay Dilber, Ak Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç ve CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık’tan diplomalarını aldılar. Diplomalarını alan öğrenciler keplerini havaya fırlattıktan sonra tören son buldu.

 

 
Tarih       : 16 Mayıs 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom