Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

“OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ”

 

CHP Salihli İlçe Başkanlığı “OHAL değil demokrasi istiyoruz” diyerek CHP İl Başkanlıklarının oturma eylemlerine yaptığı basın açıklaması ile destek verdi. İlçe Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasına CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

   Parti binasında düzenlenen basın açıklamasına CHP Manisa Milletvkili Mazlum Nurlu ve partililer katılırken basın açıklamasını ise CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık yaptı. Kocabıyık; “Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuzda ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliği ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “ Evet ” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “ Hayır ” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.
    Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacında uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi; insan haklarını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek oda ve birlikleri ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.
  AKP iktidarnın muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.

OHAL nedir?
OHAL, 10 Ekim’de katledilen çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL, ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur. OHAL, Ahmet Şık başta olmak üzere hayatını FETÖ ile mücadeleye adamış gazetecileri zandanlara atmaktır. OHAL, işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.  OHAL, işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açlığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır.OHAL, Facebook’ta beğen butonuna basmaya, Twitter’da retweet tuşuna basmaya korkmaktır.  Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlementonun yok sayıldığı, milli iradenin tnınmadığı, millletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalkmalıdır.
  Sendikalar, meslek odaları ve birlikleri il e sivil toplum örgütlerine yönelik iktidar gücü ile uygulanan sindirme politikaları son bulmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri, yeniden, çağdaş krasilerde olduğu gibi koltuklarına geçmelidir. Sadece burada değil Türkiye’nin    
il ve ilçelerinden Ankara’daki Saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz.”  dedi. 
 
 
 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom