Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Kültür Sohbetlerinin bu haftaki konusu ''SARDES''

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün iki yıldır devam eden ve her iki haftada bir düzenlenen ''Kültür Sohbetleri'' programı bu hafta ''Para'nın icad olduğu Şehir Sardes'' konusu ile Salihli'de gerçekleştirildi. Programa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Turizm Şube Müdürü Sedat Türk, Araştırmacı-yazar Naci Yengin, Şehzadeler Belediyesi Plan ve Projeler Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı.

Turizm Haftası dolayısıyla bu hafta Salihli ilçesindeki Lidya Sardes Otelde gerçekleştirilen Kültür Sohbetleri programı, Naci Yenginin moderatörlüğünde ve Araştırmacı Mustafa Uçarın sunumuyla Paranın icad olduğu Şehir Sardes konusu ile gerçekleştirildi. Sardesin tarihi gelişimi, Anadolunun en önemli şehirlerinden biri olması, geçmiş çağlardan günümüze kalan yapıların zenginliği ve ilk paranın kullanılması hakkında izleyicilere bilgiler verdi. 
 
  Yapılan sunumun ardından İl müdürü İbrahim Sudak, Mustafa Uçara plaket takdim etti. Daha sonra misafirler Mustafa Uçarın rehberliğinde Artemis Tapınağı, Gymnasium ve Sinagogda hem gezip hemde bilgi aldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekildiler.  
 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom