Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Özel eğitimin duayen ismi Salihli’ye geliyor!

 

Salihli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce düzenlenecek olan konferans için Prof.Dr. Ayşegül ATAMAN Salihli’ye geliyor.

   Salihli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce düzenlenecek olan konferans için Prof.Dr. Ayşegül ATAMAN Salihli’ye geliyor.
   20 Nisan Cuma günü Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesinde yapılacak olan konferansta Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşegül ATAMAN veli ve öğretmenlerle buluşacak. Konferansta üstün yetenekli çocuklar ve eğitim olanakları, engelli çocuklar ve aile eğitimi özel eğitim alanıyla ilgili birçok konuda bilgi verilecek.
 
    Konferans ücretsiz olup dileyen herkes katılabilecek ancak kişi sayısı sınırlı olduğundan katılmak isteyenlerin Rehberlik ve Araştırma Merkezini arayarak 712 51 92 nolu telefondan yer ayırtmaları gerekmektedir.

Prof. Dr. Ayşegül Ataman Kimdir?
Prof. Dr. Ayşegül Ataman, 1969 yılında Özel Eğitim ve Okul Psikologluğu ve Rehberlik Bölümlerinden mezun olmuştur. Çift dalda lisans öğrenimini tamamlayan ATAMAN’ın eğitim anlayışı çok yönlü bir bakış açısıyla gelişmiştir.
 
Özel eğitim alanındaki genel bilgisi ile okul psikologluğu ve rehberlik konusundaki bilgilerini birleştiren ATAMAN, yüksek lisans döneminde üstün yetenekliler alanına yönelmiştir. 1976 yılında tamamladığı "Üstün Zekâlı Çocukların Eğitsel Sorunları: Ankara Fen Lisesinde Bir araştırma” isimli doktora tezi ile de bu alanda Türkiye’de öncü olmuştur.
 
    1970- 1984 yılları arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışan ATAMAN, 1986 yılında Gazi Üniversitesi’ne geçmiştir. Burada, 1986-87 öğretim yılında Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı yapmış ve aynı dönemde Özel Eğitim Öğretmenliği Anabilim Dalını kurmuştur.
 
   Özel eğitim alanının tüm alt branşları ile ilgilenen ATAMAN, Türkiye’de uzun yıllar ihmal edilen ve az 
bilinen; özel gereksinimli çocukların eğitimi konusunda öncü bir bilim insanı olarak tanınmaktadır.
Özel eğitim alanında pek çok idari ve akademik görevi başarıyla sürdürmüş, birçok bilimsel ve sosyal proje gerçekleştirmiş, binlerce özel eğitimci ve yüzlerce akademisyenin yetiştirmiş ve özel eğitim alanının Türkiye’de tanınmasına katkı sağlamış bir bilim insanı olarak tanınmıştır.
 
    Ataman’ın kırk yılın üstünde bir akademik geçmişi bulunmaktadır. Eğitim bilimleri ve özel eğitim alanında birçok akademisyen ve öğretmenin yetişmesinde emeği bulunmaktadır. ATAMAN’ın öğrencileri bugün Türkiye’nin dört bir tarafındaki okullarda ve üniversitelerde görev yapmaktadırlar.
 
 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom