Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de turizm haftası kutlandı

 

Salihli’de Turizm Haftası dolayısıyla Ahmet Yesevi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından program düzenlendi.

Salihli Ahmet Yesevi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Turizm Haftası etkinlikleri Belediye Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Kurum Amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Salihli Ahmet Yesevi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kuzucu; “Bir ülkenin geleceği, ülke insanlarının bu topraklara ve zenginliklere nasıl sahip çıktığı ile ölçülür. Bu cennet vatanı bize emanet eden atalarımıza, şehit ve gazilerimize minnet borcumuzu ödemek için bu vatanın güzelliklerine maddi ve manevi zenginliklerine sahip çıkmalıyız ve çıkmak zorundayız. Memleketimize gelen yabancı misafirlerimizi yapacağımız en büyük hizmet, kültürümüzün geneli olan Türk misafirperverliğini ve Türk kişiliğini göstermektir” şeklinde konuştu.

Türkiye tanıtım klibinin yer aldığı törende okulun 11/A sınıfı öğrencisi Metehan Yılmaz “Memleketim” adlı şiiri okudu. Turistlere nasıl davranılması hakkında bilgilerinde verildiği programda öğrenciler, hazırladıkları “Uyanık Esnaf ve Turistler” adlı tiyatro oyununu sergilediler.

Program Salihli Halk Oyunları Derneği’nin Türk halk oyunları gösterisi ile son buldu.

 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom