Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

9. Tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi Salihli’de açıldı

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 9.’su düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Salihli’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Tarım ve toprağın önemi ile ilgili duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla her yıl düzenlenen ulusal yarışmada dereceye giren eserlerden oluşan sergi Salihli Kent Müzesinde açıldı.

Salihli Kent Müzesinde gerçekleşen 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisinin açılışına Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, Salihli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisinde dereceye giren fotoğraflar, protokol üyeleri tarafından kesilen kurdelenin ardından, vatandaşların beğenisine sunuldu. Daha sonra protokol üyeleri sergiyi gezerek fotoğrafları tek tek inceledi. Ayrıca yarışmaya 9 yılda toplam 4 bin 850 kişinin 21 bin 223 eserle katıldığı 150 eser ödül alırken 156 eserin sergilenerek katalogda yerini aldığı bildirildi.

Açılışta konuşan Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen, Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar 81 ilimizde, İl müdürlüklerince uygun bulunan mekanlarda sergilenmek suretiyle kitlelerle buluşturulmaktadır. Bu tür sergileri tarımın kırsaldan çıkarılarak, şehrin gündemine taşınması bakımından dikkate değer buluyor ve önemsiyoruz. Türkiye’nin birçok yöresinde çekilmiş bu karelerde, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum” dedi.

Belediye başkan yardımcısı Mahmut Karaoğlu ise; “Belediyemize ait Kent Müzesinde böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmak olduğumuzdan dolayı mutluluğumu belirterek bu serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında toprağın ve tarımın önemine vurgu yapan Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu; “Bir tarım kenti olan Salihli’de böyle bir serginin açılmış olması bizleri memnun etti. Bizim tabiatımızda topraktan bir parça var. O yüzden biz topraktan ayrılmayan bir parçayız. İnşallah bu sergi faydalı bir amaca hizmet eder, insanlar burayı ziyaret eder ve toprağın tarımın önemini daha iyi anlarlar diye düşünüyorum. İnşallah gelecek ” şeklinde konuştu.

Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair fotoğraflarla ülkemiz tarım kültürünün en iyi şekilde yansıtıldığı "Tarım ve İnsan" sergisi 22 Nisan Pazar gününe kadar Salihli Kent Müzesinde açık olacak.

 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom