Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Dövizin hızlı yükselişi Salihli’de sektörleri etkiledi

 

Son günlerde döviz kurunun hızlı yükselişinin vatandaşa etkisi büyük olurken esnaf ile beraber birçok sektörü de olumsuz açıdan etkiledi.

 Dolar kurunun yükselişi ve yüksek seviyede seyretmesi birçok sektörü direkt olarak etkilerken Salihli esnafı da bu olumsuz etkilenmeden kendi payını aldı. Özellikle döviz ile alış yapan sektörler doğrudan etkilenirken bu sektörlerden bir tanesi de mobil telefon sektörü oldu. İnşaat sektörü, beyaz eşya, telefon sektörleri gibi birçok sektördeki esnaf zor durumda kaldı.

Nisan ayı itibariyle Doların 4.11 TL seviyelerinde, Euro’nun 5 TL seviyesine çıkması ile birlikte geliri ve karı daralan esnaf, kaygılı. Salihli’de Belediye Caddesinde cep telefonu ve aksesuar satan Müslüm Başgönül kur artışından kendilerinin de zarar gördüklerini belirtti. Başgönül, dövizin bu yükselişinin cep telefonu fiyatlarına etkilediğini ifade etti. Müslüm Başgönül; “Döviz arttıkça özellikle telefon fiyatlarında hızlı bir yükselme görüldü malzeme fiyatları da ona göre artarken aksesuar fiyatlarında şu an da çok değişiklik yok. Fakat cep telefonu fiyatlarının bir anda artmaya başlaması ile birlikte satışlarımızda hızla düşmeye başladı. Bu da bizi etkiliyor” dedi.

 
Tarih       : 16 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom