Salihli Türk Ocağı’nda Sarıkamış şehitleri anıldı

Otomobil kamyona çarptı: 1 yaralı

Salihli’nin sultanları Maltepe Yalı'ya hazır

“Geniz eti ciddi sorunlar yaratabiliyor”

Enerji Tasarrufu Haftasında “Enerji Avcıları” İş Başında

Dilek ziyaretlerine devam ediyor

MESOB Başkanı Geriter seçimleri değerlendirdi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, Manisa’da ocak ayı itibariyle başlayan ve mart ayına kadar devam edecek olan oda seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Birliği bağlı odalarda yaşanan genel kurul heyecanını değerlendiren MESOB Başkanı Geriter, “Çiftçinin temel anlamda bir terimi vardır. Harman yeri, harman zamanı dediğimiz. Biçilmesi, toplanması hasat zamanıdır. Esnaf ve sanatkarımızın da 4 yılda bir yapmış olduğu genel kurullar 2018 yılı 1 Ocak itibariyle sadece Manisamızda değil, Türkiye genelinde başladı. Türkiye genelinde 3 bin 140 meslek odamız bulunuyor. Ayrıca 81 tane de il birliğimiz var. Bütün bunlara kayıtlı mevcut esnaf ve sanatkarımız var. 1 milyon 670 bin tane esnafımız bulunuyor. Manisamızda ise 50 bin aktif esnaf ve sanatkarımız bulunuyor. İşte 50 bin kişiyi ilgilendiren, kendi gelecekleriyle ilgili, kendi çalışmalarıyla ilgili kendilerini yönetecek odalarımızda genel kurullarımız 1 Ocak itibariyle başladı. Genel kurullar ocak, şubat ve mart aylarında devam edecek. Nisan ayımız boş, mayıs ayında federasyon seçimlerimiz başlayacak. Bu federasyon seçimlerimizden sonra da eylül ayında tepe kuruluşumuz olan TESK’in genel kurulu, seçimleri olacak” dedi.
9 Ocak itibariyle Manisa’da 10 odanın genel kurulunun yapıldığını ifade eden Geriter, yapılan bu 10 genel kuruldan iki odada görev değişiminin olduğunu belirtti. Geriter, “Seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 93 odadan 83’ünü genel kurullarını yapacak. Manisa bugün batıda olan bir kentimiz. Esnaf ve sanatkarıyla ülke genelinde yerini almış bir ilimiz. Manisa’ya, Manisa esnafına, ahilik kültürüne yaraşır bir olgunlukta bu genel kurulların yapılacağını ve yapıldığını da ifade etmek istiyorum. Arkadaşlara hayırlı olsun, seçilenler bizim başkanımızdır. İnşallah sıra bize gelince bizde onların başkanı oluruz” diye konuştu.

Salihli’nin sultanları Maltepe Yalı'ya hazır
Dilek ziyaretlerine devam ediyor
Ahşabı sanata dönüştürüyorlar
Türk Sanat Müziği Korosunun “Kış Konseri” izleyenleri büyüledi
Salihli’de Çocuk Testleri Eğitimi Sertifikaları verildi
Otomobil kamyona çarptı: 2 yaralı
Motosiklet park halindeki araca çarptı: 1 yaralı
Bireysel Kalkınma Destekleri hakkında üreticiye bilgilendirme eğitimi verildi
Sultanlar'ın konuğu Manisa B.Şehir Bld.
Görme engelliler artık kitapları dinleyebilecek
Salihli'de ev yangını korkuttu: 3 kişi dumandan etkilendi
Kocaçeşmespor da hedef 3puan