Salihli Türk Ocağı’nda Sarıkamış şehitleri anıldı

Otomobil kamyona çarptı: 1 yaralı

Salihli’nin sultanları Maltepe Yalı'ya hazır

“Geniz eti ciddi sorunlar yaratabiliyor”

Enerji Tasarrufu Haftasında “Enerji Avcıları” İş Başında

Dilek ziyaretlerine devam ediyor

Her şey görme engellileri anlamak için

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında protokol üyeleri gözlerini bantlarla bağladıktan sonra beyaz bastonlarla Manisa sokaklarında dolaştı.

   Manisa'da Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında protokol üyeleri gözlerini bantlarla bağladıktan sonra beyaz bastonlarla Manisa sokaklarında dolaştı. 
   Manisa'da Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa  Görme Engelliler Dernekleri iş birliğiyle etkinlik düzenlendi. Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan etkinlikte Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreni sonrasında saygı duruşunda bulunularak, ardından İstiklal Marşı okundu. Ardından protokol üyeleri, gözlerine beyaz bir bant bağlayarak beyaz bastonlarını çıkardı. Protokol üyeleri ve görme engelliler beyaz bastonlarla Manisa sokaklarında yürüdü. Zaman zaman kaldırım çalışması ve yanlış park edilen araçlar nedeniyle düşme tehlikesi atlatanlar, uyarılarla düşmekten kurtuldu. Yaklaşık 500 metrelik yürüyüş Kültür Merkezi’nin önünde son buldu.
   Etkinlik sonrasında konuşan görme engelli Mehmet Göktaş, "Görme engellilerin toplumda var oluşlarını daha çok duyurmak ve anlatmak adına bugün beraberiz. Kaldırım işgaline lütfen son verelim" dedi.
   Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ise "Biz görme engelliler olarak bu dünyada yaşıyoruz. Yaşamaya devam edeceğiz. Çevremizdeki yapılan yapılar, hayat bizi görmezden gelerek oluşuyor. Biz buna karşıyız direniyoruz. Her şeyi eşit haklarda üretelim. Bizler de varız. Şehirlerimizi, binalarımızı her şeyimizi buna göre üretelim. Ülkemizdeki organ bağışı oranı çok düşük. Bizim de içimizde kornea nakli ile görme ihtimali olan arkadaşlarımız bulunmakta. Bu yüzden halkımızı kornea bağışı yapmaları için hastanelere davet ediyorum" diye konuştu.
   Etkinliğe Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Salihli’nin sultanları Maltepe Yalı'ya hazır
Dilek ziyaretlerine devam ediyor
Ahşabı sanata dönüştürüyorlar
Türk Sanat Müziği Korosunun “Kış Konseri” izleyenleri büyüledi
Salihli’de Çocuk Testleri Eğitimi Sertifikaları verildi
Otomobil kamyona çarptı: 2 yaralı
Motosiklet park halindeki araca çarptı: 1 yaralı
Bireysel Kalkınma Destekleri hakkında üreticiye bilgilendirme eğitimi verildi
Sultanlar'ın konuğu Manisa B.Şehir Bld.
Görme engelliler artık kitapları dinleyebilecek
Salihli'de ev yangını korkuttu: 3 kişi dumandan etkilendi
Kocaçeşmespor da hedef 3puan