Salihli TV

Salihli Kiremit ve Tuğla Fabrikaları Derneği ile Şekerbank'tan kredi protokolü imzalandı

Zor günler geçiren toprak sanayi sektöründeki dernek üyelerine destek olmak ve sorunlarını çözmek için çaba gösteren Salihli Kiremit ve Tuğla fabrikaları mensupları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, üyelerine sağladığı katkılara bir yenisini daha ekleyerek Şekerbank Salihli Şubesi Müdürlüğü ile özel kredi protokolünü de ekledi.

Salihli Kiremit ve Tuğla Fabrikaları Derneği  ile Şekerbank'tan kredi protokolü imzalandı
11 Ekim 2017, Çarşamba
   Dernek binasında imzalanan üyelere yönelik kredi protokolünü, Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Akcan ve Şekerbank Salihli Şubesi Müdürü Serdar Güvenir ve Müdür Yardımcısı İbrahim Caner Ak imzaladı. İmza törenine ayrıca, Dernek Yönetim Kurulu 2. Başkanı Mehmet Sözen, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Oral, Ercan Karamancı ve Hakan Yılmaz katıldı.
 
   Denek Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Akcan, Ülkemizin son yıllarda zor günlerde yaşadığını belirterek, “Ne yazık ki 2018 yılının daha da zor geçeceği görülüyor. Ama zor günler olacak diye umutsuzlukla oturup, elimiz kolumuz bağlı beklemiyoruz. Dernek üyelerimizle devamlı olarak bir araya geliyoruz, toplantılar yapıyoruz, sorunların çözümü için çalışıyoruz. Bunları Ankara’ya iletiyoruz” dedi. 
   Özellikle Tuğla-Kiremit fabrikalarımızın finansman sıkıntıları yaşadığını belirten Yaşar Akcan, Derneğimize üye Tuğla – Kiremit fabrikalarımızın finansman sıkıntıları yaşadığını belirten Akcan derneğe üye tuğla-kiremit fabrikalarına destek olmak amacıyla Şekerbank Salihli Şubesi ile özel kredi protokol imzaladıklarını ifade etti. 
 
    Akcan, söz konusu kredi protokolü kapsamında Şekerbank Salihli Şubesi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda toprak sanayi sektöründe faaliyet gösteren Dernek üyesi Tuğla-Kiremit Fabrikalarına, nakdi ve gayri nakdi kredilerden indirimli faiz oranları ile yararlanabileceklerini söyledi. Akcan, “Salihli için belirlediğimiz vizyon da toprak sanayinin çok güzel bir yeri var. Hedeflerimize ancak dernek üyelerimiz ile ulaşabiliriz, bunun için de toprak sanayinin sorunlarını çözmek için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek” dedi.
 
     Şekerbank Salihli Şube Müdürü Serdar Güvenir; Şekerbank’ın tüm kurumlarla  ilişkilerini istikrarlı bir şekilde sürdürdüğünü belirterek Salihli Kiremit ve Tuğla Fabrikaları Derneği ile de bu kapsamda toprak sanayi    sektörüne yönelik bir protokol imzalamaktan dolayı memnun olduklarını ifade etti. İmzalanan protokol ile birlikte dernek üyelerinin uygun faiz oranıyla iş yeri, ticari taşıt, yatırım ya da genel işletme ihtiyaçlarına uygun finansman desteğinden faydalanabileceklerini ve diğer bazı hizmet ücretlerinde de indirimden yararlanabileceklerini bildirdi. 
 
    Kredi protokolü kapsamında ayrıca, moderizasyon ve benzeri alanlarda uygun koşullar sağlanması, durgun geçen sezon sonunda onarım bakım masrafları için kolaylık tanınması, sezon dışı dönemlerde ödeme kolaylığı sağlanması, yatırım kredileri sunması hususları da yer aldı.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.