Salihli TV

Salihli'de yeni imar yönetmeliği anlatıldı

Salihli Belediyesi, 1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren planlı alanlar imar yönetmeliğinde yapılan yapılaşma değişikliği ile ilgili olarak Salihli'de faaliyet gösteren mimarlar, inşaat mühendisleri, yapı denetim kuruluşları ve inşaat sektörü proje temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı.

Salihli'de yeni imar yönetmeliği anlatıldı
11 Ekim 2017, Çarşamba

   Salihli Belediyesi, 1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren planlı alanlar imar yönetmeliğinde yapılan yapılaşma değişikliği ile ilgili olarak Salihli’de faaliyet gösteren mimarlar, inşaat mühendisleri, yapı denetim kuruluşları ve inşaat sektörü proje temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yaptı. 
   Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca başkanlığında Salihli Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye İmar İşleri Müdürü Selcen Doğan, mimarlar, mühendisler, yapı denetim kuruluşları ve inşaat sektörü temsilcileri katıldı. 1 Ekim 2017 tarihinde işlerlik kazanan planlı alanlar imar yönetmeliği hakkında Başkan Yardımcısı Karaca ve İmar İşleri Müdürü Doğan tarafından katılımcılara bilgi verildi. İmar yönetmeliğinde yapılan düzenlemelerin şehirlerin yapılaşmasını doğrudan ilgilendirdiğini belirten Başkan Yardımcısı Karaca, “İlçemizde inşaat sektöründe faaliyet gösteren mimarlar, mühendisler ve yapı denetim kuruluşları ile belediyemiz öncülüğünde bir araya gelerek yeni yönetmelik ve diğer düzenlemelerle ilgili değerlendirme toplantısı yaparak istişarede bulunduk” dedi.
Salihli Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen bu tür bilgilendirme toplantılarının verimli geçtiğini dile getiren ilçedeki inşaat sektörü temsilcileri ve mimarlar ise, mesai gözetmeden çalışan İmar İşleri Müdürlüğü personeli ile yaptığı katkılardan dolayı Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkürlerini iletti.
(BA-SC)

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.