Salihli TV

Facianın eşiğinden dönüldü

Turgutlu ilçesinde yol yapım çalışması sırasında iş makinesi ana doğalgaz hattını deldi. Binlerce metreküp doğal gazın taşındığı hatta yaşanan patlama sonrası can ve mal kaybı yaşanmazken Turgutlu facianın eşiğinden döndü.

Facianın eşiğinden dönüldü
11 Ekim 2017, Çarşamba

Edinilen bilgiye göre, Turgutlu'da yapımı süren kavşak çalışmasında iş makinesi operatörü yanlışlıkla ana doğal gaz borusunu deldi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı patlama sonrası E-96 Karayolu Eski Garaj Kavşağı ile Mobil Kavşağı arasındaki bölüm çift yönlü olarak trafiğe kapandı. Ankara ve İzmir istikameti de trafiğe kapatılırken, araç trafiği Mimar Sinan Caddesi üzerinden sağlandı. Hemen olay yerine gelen doğal gaz firması ekipleri vanaları kapatarak, hattaki gazın boşalmasını bekledi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ve AKS ekipleri de bölgede hazır bekletildi. Hattaki gaz boşaldıktan sonrası bölgede tadilat çalışmasının yapılacağı bildirildi.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.