Salihli TV

Salihli'de hayvancılık desteklemeleri hesaplara yatıyor

Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, 2016 yılı 2. dönem buzağı destekleme ödemesi ve 2017 yılı ilk 6 aylık süt destekleme ödemelerinin, üreticilerin kimlik numaralarının son rakamına göre 6 Ekim Cuma gününden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başladığını belirtti.

Salihli'de hayvancılık  desteklemeleri hesaplara yatıyor
07 Ekim 2017, Cumartesi
   Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir,  2016 yılı 2. dönem buzağı destekleme ödemesi ve 2017 yılı ilk 6 aylık süt destekleme ödemelerinin, üreticilerin kimlik numaralarının son rakamına göre 6 Ekim Cuma gününden itibaren banka hesaplarına yatırılmaya başladığını belirtti.
 
    Konu ile ilgili açıklama yapan Salihli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, “Bakanlığımız tarafından ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiricilerimiz desteklenmektedir. Bakanlığımız 2016 yılında aldığı karar gereği destekleme ödemelerini direkt üreticilerin TC kimlik numaralarını baz alarak Ziraat Bankası üzerinden aktarmaktadır. 2016 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında 2. dönem buzağı desteklemeleri ve gıda mevzuatına uygun veya soğutulmuş çiğ süt üretimi yapan üreticilerimizin TC kimlik numarası son hanesi 0-2 olan 06 Ekim 2017 Cuma günü,  TC kimlik numarası son hanesi 4-6 olan 13 Ekim 2017 Cuma günü, kimlik numarasının son hanesi 8 olan 20 Ekim 2017 Cuma günü hesaplarında olacaktır” dedi.
 
    Hayvancılığa verilen desteklerin üreticilerin hayvancılığı sürdürmesi ve geliştirmesi açısından çok yararlı olduğunu belirten Demir, "Üreticilerimiz aldıkları destekler ile ihtiyaçlarını gidermekte ve aynı zamanda ekonomiye katma değer sağlamaktadır” ifadelerini kullandı. 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.