Salihli TV

Ekim ayı Salihli Belediye meclis toplantısı yapıldı

Salihli Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı'nda Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, gündeme alınan 14 madde Meclis Üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.

Ekim ayı Salihli Belediye meclis toplantısı yapıldı
04 Ekim 2017, Çarşamba

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştiren toplantıda, gündeme alınan 14 madde Meclis Üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlanan toplantıda Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 2018 yılı yatırım programı ve devam eden projeler ile ilgili meclis üyelerine ve katılımcılara detaylı bilgiler aktardı. Köprülü Kavşağın ihalesinin yapıldığını ifade eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “En önemli projelerimizden biri olan Köprülü Kavşak projemizin de 27 Eylül’de ihalesi yapıldı ve en geç 2018 Ocak ayı gibi çalışmalara başlanacak” dedi.  

Toplantıda 2018 Yılı Performans Programı görüşülmesiyle başlarken siyasi partilerin grup sözcüleri söz alarak, Salihli Belediyesi 2018 yılı Performans Programı hakkında görüşlerini bildirdiler. Ak Parti Grup sözcüsü Alpaslan Balcı, “2018 yılı performans programı inşallah Salihli’mize hayırlı olur, emeği geçenlere grubum adına teşekkür ediyorum ” dedi.  Performans programında eksiklerinin olduğunu belirten CHP Grup sözcüsü Mesut Ceylan ise, “2018 yılı performans programı eksiklikleri olmasına rağmen Salihli halkına hayırlı olsun” dedi. 

Konuşmaların ardından yapılan oylamada 2018 Yılı Performans Programı için MHP’li meclis üyeleri evet oyu kullanırken, CHP ve Ak Partili meclis üyeleri ise çekimser kalırken, 2018 Yılı Performans programı oy çokluğu ile kabul edildi. 

 "Uluslar arası Atış Poligonunu tamamladık"

2018 yılı Performans Programı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kayda, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar büyük projeleri hayata geçirdik. Atatürk Spor Salonu’nu, Uluslar arası Atış Poligonunu tamamladık, hizmete açtık. Salihli’mize fakülte kazandırdık, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bugün 62 öğrencisi ile eğitim ve öğretime başladı. Prestij Caddesi ve yağmur suyu projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Şehrin değişik noktalarında sürdürdüğümüz prestij cadde ve yağmursuyu çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalardan dolayı zaman zaman yolları kapatmak zorunda kalıyoruz. Vatandaşlarımızın bu noktada anlayışına ihtiyacımız var. MABEM Binası ve Masal Ormanı projelerimizi hayata geçiriyoruz, çalışmalar devam ediyor. Kırsal ve şehir içinde ulaşımı yeni araçlarla modernleştirdik. Büyükşehir ile birlikte yürüttüğümüz Pazaryeri projemiz hızla devam ediyor. En önemli projelerimizden biri olan Köprülü Kavşak projemizin de 27 Eylül’de ihalesi yapıldı. En geç Ocak ayı gibi çalışmalara başlanacak. Büyükşehir’in Salihli’ye yaptığı yatırımlar toplamı 114 milyon 372 bin Tl. , Salihli Belediyesi’nin yaptığı yatırımlar toplamı ise 62 milyon 718 bin Tl. Tüm projelerimizin hayata geçirilmesi ile şehrimiz kabuklarını değiştirerek çağdaş bir şehir havasına bürünecek. Salihli’nin geleceği için çalışıyoruz” diye konuştu.

Toplantının bir diğer maddelerinden olan Taytan Mahallesi’nde, Tarımsal Nitelikli Hayvancılık Bölgesinde boş olan ve yer tahsisi yapılması için sözleşme yapılıp, sözleşmelerinden vazgeçenlerden boşalan yerleri kullanmak isteyen ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara tahsisini yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi plan, bütçe ile tarım, hayvancılık komisyonuna havale edildi. Fen işleri Müdürlüğü ve Temizlik işleri Müdürlüğünün ihtiyacı olan iş makinelerinin alımı için İller Bankasından kredi kullanımı ile ilgili Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi ve Doğalgaz şirketine ortak olunması talebi komisyon raporlarının okunmasının ardından oy birliği ile kabul edildi. 

Salihli Belediye Meclisi, 2018 yılı ve izleyen iki yıla ilişkin bütçenin görüşülmesi için 24 Ekim 2017 Salı günü saat 20.00’de yeniden toplanacak.

 

 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.