Salihli TV

Muhasebe ve Denetim Sempozyumu gerçekleştirildi

Kamu Gözetimi Kurumu (KGK)'nca düzenlenen Muhasebe ve Denetim Sempozyumu İstanbul'da gerçekleştirildi. Salihli'den ise bu Sempozyuma Mali Müşavir B.Denetçi Mürsel Efe, Mali Müşavir B.Denetçi A.Yavuz Özdem ile Mali Müşavir B.Denetçi Zeki Baytok katıldı.

Muhasebe ve Denetim Sempozyumu gerçekleştirildi
30 Eylül 2017, Cumartesi

   İstanbul'da 27/28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyumda, Türkiyedeki iktisadi gelişmeler, Muhasebe ve Denetimin önemi konuları ayrıntılı olarak katılımcılar tarafından değerlendirildi. İlk oturum 27 Eylül Çarşamba günü Kamu Gözetim KurumuBaşkanı Dr. Genç Osman Yaraşlı'nın açılış konuşması ile başlayıp, Türkiye de muhasebenin Ticari Esaslara göre tutulmasının iktisadi gelişmeye katkısı ele alındı. 

   Oturumu yöneten Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nalan Akdoğan ve Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Gücenme Gençoğlu, KGK Başkan Yardımcısı Murat Yünlü ile Bilkent Üniversitesinden Dr. Banu Sultanoğlu gerekli sunumları yaptılar. Aynı gün öğle arası oturumunda iktisadi gelişme bakımından denetimin önemi konulu oturumu, Oturum Başkanı Anadolu Üniversitesinden Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seval Kardeş Selimoğlu'nun Başkanılığında devam edildi. Sunumu Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can, Erciyes Üniversitesinden Prof. Dr. Şaban Uzay, QNB Finansbank'tan Durmuş Ali Kuzu ve İstanbul Ticaret Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Ali Altuğ Biçer'in sunumları ile devam edildi. 

   İkinci gün olan 28 Eylül Perşembe günü Türk Ticaret Kanununda Denetim konulu sunumu kanunun hazırlayıcısı ve kurul başkanı Prof. Dr. Ünal Tekinalp sundu. Aynı gün ki oturumda Türkiyede denetimde  yenilikler konulu oturumu, oturum başkanı Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Kaval'ın yönetimi ile başladı ve sunumu Türkiyede yer alan Bağımsız Denetim Kuruluşlarının yetkilileri gerçekleştirdi. Öğleden sonra ki denetimden doğan Sorumluluklar başlıklı oturumu ise, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Korkut Özkorkut hocanın yönetimi ile denetimdeki Hukuki sorumlulukları Gazi Ünv.Öğr.Üyesi Doç.Dr.Kürşat Göktürk, İdari Sorumluluğu Danıştay Üyesi Dr.Hasan Gül, Cezai Sorumluluğu Yargıtay Üyesi Veli Özdek ile Bilkent Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof.Çağlar Manavgat hocanın sunumları ile kapanışı yapılmış olup, İlçemizden Bu Sempozyuma Mali Müşavir B.Denetçi Mürsel Efe, Mali Müşavir B.Denetçi A.Yavuz Özdem ile Mali Müşavir B.Denetçi Zeki Baytok katıldı.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.