Salihli TV

ZEKi KAYDA AÇIKLAYIN... SALİHLİ HALKI GERÇEKLERİ ÖĞRENSİN...

Salihli Belediyesinde personel ve müdür kıyımı devam ediyor. 30 Mart 2014 seçimleri sonrası bir çok personeli, müdürü görevden uzaklaştıran veya görevden alan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda bu seferde son 3 yılda kendi atadığı müdürleri tek tek görevden alıyor.

ZEKi KAYDA AÇIKLAYIN... SALİHLİ HALKI GERÇEKLERİ ÖĞRENSİN...
27 Eylül 2017, Çarşamba
  Salihli Belediyesinde personel ve müdür kıyımı devam ediyor.30 Mart 2014 seçimleri sonrası bir çok personeli, müdürü görevden uzaklaştıran veya görevden alan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda bu seferde son 3 yılda kendi atadığı müdürleri tek tek görevden alıyor. 
  
  İddialara göre nedeni açıklanmayan bir sebebten dolayı İmar İşleri Müdürü İsmail Hakkı Aslan'ı görevden alıp Fen İşlerine gönderen Kayda, İletişimsizlikten dolayı Temizlik İşleri Müdürü Musa Yıldız'ı ise zabıtaya gönderdi. Yine nedeni açıklanmayan bir nedenden dolayı Laminarya müdürü Rasim Paşa'yı görevden alan Kayda onu da Kırsal Kalkınmaya gönderdi. Konusu çok karışık bir konudan dolayı İnsan Kaynakları Personel Müdürü Necmi Dönertaş'ı görevden alan Kayda Dönertaş'ı Sart mahallesine gönderdi. İletişimsizlikten dolayı Park ve Bahçe Müdürü Ömer Kamuran Havan'ı görevden alan Kayda onu da Kırsal Kalkınmaya gönderdi. 
 
 
En son Plan ve Proje müdürü Zekai Birinci'yi görevden aldı. Ama neden ?
 
    Kayda en son geçtiğimiz gün yine iddialara göre kamuoyunun ağzında dolaşan ama açıklanmasını Zeki Kayda'dan beklediğimiz  o malum konuda anlaşamadığı, tartıştığı Plan ve Proje müdürü Zekai Birinci'yi müdürlükten alarak Park ve Bahçe İşlerine gönderdi. 
  
  İddialara göre Başkan Zeki Kayda'nın Zabıta müdürü Mustafa Yıldırım ve İdari işler amiri Murat Akça'yı da yakın zamanda görevden alacağı Salihli Belediyesi içinde ve Salihli kamuoyunda konuşuluyor.
 
    Gazetecilerin anayasamızda da belirtilen başlıca görevleri bakımından, kamu gücünü elinde bulunduranlar üzerinde toplumun denetimine aracı olmak yani denetim, eleştiri, uyarma ve gerçekleri açıklanması ile birlikte kamuoyunun, Salihli halkının gerçekleri bilmesi adına Zeki Kayda'ya soruyoruz bu müdürleri siz atadınız, siz göreve getirdiniz şimdi neden görevden alıyor sunuz ? ‘Gözünüzün üstünde kaşınız  var´ diye mi alıyor sunuz ? yoksa gerçek bir suçları var diye mi görevden alıyor sunuz? Bir suçları varsa görev zararı varsa bu müdürler hakkında hangi iç ve dış adli soruşturmaları başlattınız?   Bu müdürler içinde göreve iade, müdürlük makamının geri verilmesi istemi ile Salihli Belediyesine dava açan kişiler var mıdır? Varsa da yoksa da kamuoyunun aydınlatılmasına yardımcı olmak için bir açıklama yapabilir misiniz?
 
    Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda yetkilerini kullanırken ve yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı Salihli hakına sorumludur. Bu nedenle 160 bin nüfuslu Salihli halkına hesap vermeli ve şeffaf bir belediye olmak için kamuoyunun sorularını cevaplamalıdır...
 
   Şeffaf bir Belediye yönetimi adına Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda'dan sorulan sorulara basın toplantısı yoluyla gazetecilerle soru cevap şeklinde röportaj vermesini gazetemiz olarak defalarca talep ettik ama bugüne kadar Kayda bu taleplere hiç bir cevap vermediği gibi gazete yoluyla sorduğumuz yüzlerce soruya da sesiz kalarak hiç bir zaman ve hiç bir şekilde cevap vermedi. Gazete olarak halkın ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması için bundan öncekilerde  dahil Zeki Kayda'dan tüm sorularımıza istediği bir şekilde cevap vermesini yine talep ediyoruz.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.