Salihli TV

BAL LİGİ TAKIMLARINA TFF'DEN KÖTÜ HABER

Spor Toto Teşkilatı'nın iddaa adlı oyununun, 2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig Kulüplerine de destek vereceği ileri sürülmüştü.

BAL LİGİ TAKIMLARINA  TFF'DEN KÖTÜ HABER
25 Eylül 2017, Pazartesi
   Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından oynanan ve adeta umut kapısı haline gelen oyunun ülke genelindeki 81 ilde de bayileri bulunuyor. Yaklaşık 300 bin kişiye gelir sağlayan bu oyundan Profesyonel olan tüm Kulüpler belli oranda yararlanıyor ancak Bölgesel Amatör Lig ekipleri bu gelirin dışında tutuldu.
   Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig’e katılacak kulüplere ulaşım ve konaklama verilmesinin dışında BAL takımlarının alt yapıda iki Antrenörüne 500’er TL civarında ödeme yapılıyor. ‘Kulüplerden lige katılım parası’ altında her sene belli bir miktar alan TFF, 2015’te 25 bin TL olan bu rakamı son iki yılda 20 bin TL’ye indirdi. Ayrıca deplasman maçlarında 250 km üzeri yolculuklarda km başına 1.5 TL belli bir ücretlendirmenin yanı sıra, deplasmanda kamp yapılan otelin ücretinin de 1000 TL’lik kısmını TFF ödüyor.
   Ziraat Türkiye Kupasına katılan bazı Bölgesel Amatör Lig Kulüpleri elde ettikleri başarılara kıyasla Spor Toto Teşkilatı’ndan belli bir miktar ücret aldılar. Ancak TFF’nin ballandıra ballandıra anlattığı “BAL maçları iddaa’ya verilecek” bildirisi bu sezon havada kaldı.
Kurulduğu günden bu yana statüsü ile Kulüpleri bezdiren Bölgesel Amatör Ligin iddaa programına alınması birçok Kulübün önünü açacaktı. Ancak Kulüplerin bu hayali suya düştü.
    2017 Haziran’ının 25’inde bilhassa TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in Babasının sahip olduğu Gazetelerde “TFF’den amatör futbola dev katkı” şeklinde haberler ardı ardına yayınlanmıştı. Ancak bu konu ile ilgili olarak 1 Eylül Cuma günü Spor Toto Teşkilatı yetkilileri ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri bir araya geldiler. Toplantıya, Amatör İşler Kurulu da katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yetkilerinin yanında, iddaa oyununun sahibi olan Türk ve Yunan ortaklı İnteltek firmasının da katıldığı toplantıda BAL maçlarının iddaa’ya alınması için TFF’ye 11 maddelik bir talep listesi sunulduğu ve TFF yetkililerinin bu taleplerin hiç birisine cevap veremediği ileri sürüldü.                                          
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.