Salihli TV

ODA VE BORSA SEÇİMLERİ EKİM'İN İLK HAFTASINDA YAPILACAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden 31 Ağustos tarihinde Ekim veya Kasım ayı içerisinde seçim yapma yazısının gelmesinden sonra Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ve Salihli Ticaret Borsası yönetim kurulları Salihli İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına müracaatta bulunarak seçim takvimini belirlediler.

ODA VE BORSA SEÇİMLERİ EKİM'İN İLK HAFTASINDA YAPILACAK
18 Eylül 2017, Pazartesi
 Dört yılda bir yapılan oda ve borsa seçimlerinin tarihi belli oldu. İl ve İlçelerdeki oda ve borsalar Ekim ve Kasım'da yapılacak. Tüm odalardaki seçimlerin neticelenmesinin ardından da Mayıs 2018’de TOBB Başkanı seçilecek.
 
   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden 31 Ağustos tarihinde Ekim veya Kasım ayı içerisinde seçim yapma yazısının gelmesinden sonra Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ve Salihli Ticaret Borsası yönetim kurulları Salihli İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına müracaatta bulunarak seçim takvimini belirlediler.
 
    Buna göre Salihli Ticaret Borsası organ seçimleri 1 Ekim Pazar günü yapılacak.
 
    Salihli Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimleri ise 3 Ekim Salı günü yapılacak. 
 
  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi kulislerde mevcut başkan İbrahim Yüksel'in tekrar aday olacağı konuşuluyor. Uzun süredir seçim çalışması yapan bir oluşumun başkan adaylığı için Ali İkbal Demirel'e teklif götürdüğü Salihli kamuoyunda konuşuluyor.
 
   Salihli Ticaret Borsasında ise mevcut başkan Yetiş Aksoy'un tekrar aday olacağı konuşuluyor.
   
 HİSARCIKLIOĞLU ADAY MI?
 
   365 oda ve borsayı çatısı altından toplayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) ise tüm odalardaki seçimlerin bitmesinin ardından Mayıs 2018’de seçime gidilecek.  Seçimlerde başkanlık adaylığı konusunda en çok merak edilen kurumlardan biri olan TOBB’da dönem kuralının kaldırılmış olması nedeniyle Rifat Hisarcıklıoğlu tekrar aday olabilecek. Eğer aday olursa Hisarcıklıoğlu’nun yeniden seçilme ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyor. Yeni isimlerin adaylığı ise önümüzdeki süreçte netleşecek. 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.