Salihli TV

Başkan Aksoy rekolte açıklama programına katıldı

Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın katılımıyla gerçekleşen 2017 yılı kuru üzüm rekolte açıklama programına katıldı.

Başkan Aksoy rekolte açıklama programına katıldı
12 Eylül 2017, Salı
      Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı masasında ziyaret eden Yetiş Aksoy, Manisa AK Parti Milletvekili İsmail Bilen ile birlikte bir süre Bakan Fakıbaba ile çekirdeksiz kuru üzümün sorunları hakkında sohbet etti.
  
    Manisa'da Anemon otelde düzenlenen toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Yaş üzümde geçen yıl rekolte 4 milyon tondu, bu sene 4 milyon 200 bin ton. Kuru üzümde ise geçen yıl rekolte 313 bin tondu, bu sene ise 310 bin ton. Bunlar güvenilir rakamlardır." diyen Fakıbaba, üreticinin ürününü değerinde satamayacağı yönünde kaygılanmasına gerek olmadığını ifade etti.
 
"Üzüm üreticisinin gelirini hiçbir zaman düşürmeyeceğiz"
 
Fakıbaba, şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanımız bana talimat verdi, 'üzüm 4 liranın altında olamaz, gideceksin bu işi çözeceksin' dedi. Üzümünüzü Allah'ın izniyle 4 liranın altında sattırmayacağız. TMO şu an hazırlıklarına başladı. Depo arayışına devam ediyor. 9 numara kalitedeki üzümü 4 liradan alacağız ve 15 gün içinde paranızı ödeyeceğiz. Bu, AK Parti hükümetinin, Sayın Cumhurbaşkanınızın, Başbakanınızın ve Tarım Bakanınızın size sözüdür. Güven her şeyin üzerindedir. Allah'ın izniyle sizi hiçbir zaman gelirinizi düşürmeyeceğiz. Rahat olun, üzümünüzü alacağız, sınırsız bir şekilde alacağız, sizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz." Dedi. 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.