Salihli TV

Salihli Belediyespor için rüşvet iddiası

Salihli'de Kurşunlu bölgesinde açacağı işyeri için ruhsat almak için başvuran Mehmet Sıddık Akbaş adlı vatandaş iddiasında "Nisan 2017'de Salihli Belediyespor temsilen bunun içinde Voleybol hocası Bora Şensoy ve diğer ismini bilmediğim kişiler benden "Bizim takıma transfer yapacağız, Diana adlı bayan voleybolcuyu sen bize alır mısın ? 48 bin TL gerekli, kulübe para lazım bize para verirsen Başkan Zeki Kayda ile görüşürüz ikna eder senin ruhsatı verdiririz" dediler. Hatta senin bağış listende ismin görünürse böylelikle bu iş daha kolay olur dediler. Bende 10 bin lira Salihli Belediyespor>a verdim. Futbolcuların da 1000 TL , 750 TL gibi son kalan küsüratlı alacak paralarını ödedim. Bunlara şahitlik edecek onca futbolcu ve insan var" dedi.

Salihli Belediyespor için rüşvet iddiası
11 Eylül 2017, Pazartesi
 Salihli'de Kurşunlu bölgesinde açacağı işyeri için ruhsat almak için başvuran Mehmet Sıddık Akbaş adlı vatandaş iddiasında "Nisan 2017'de Salihli Belediyespor temsilen bunun içinde Voleybol hocası Bora Şensoy ve diğer ismini bilmediğim kişiler benden "Bizim takıma transfer yapacağız, Diana adlı bayan voleybolcuyu sen bize alır mısın ? 48 bin TL gerekli,  kulübe para lazım bize para verirsen Başkan Zeki Kayda ile görüşürüz ikna eder senin ruhsatı verdiririz" dediler. Hatta senin bağış listende ismin görünürse böylelikle bu iş daha kolay olur dediler. Bende 10 bin lira Salihli Belediyespor›a verdim. Futbolcuların da 1000 TL , 750 TL gibi son kalan küsüratlı alacak paralarını ödedim. Bunlara şahitlik edecek onca futbolcu ve insan var" dedi.
   
"Ruhsat için aldıkları 10 binin 5 bin TL'sini geri verdiler"   
   
  Akbaş iddiasında olayın gelişini şöyle anlattı: " Sonra bir iki ay sonra ne oldu bizim ruhsat işi diye sordum. Onlarda "Konuştuk valla Zeki Başkan ruhsatı vermiyor" dediler. Bende benim 10 bin ne olacak dedim. BİMER, CİMER'e şikayet ettiğimi söyleyince bana Temmuz ayında paranın yarısı olan 5000 TL'yi geri verdiler. 2 aydır da diğer 5000 TL'yi vereceklerini söylüyorlar. Bu alınan ve verilen paraların dekontları da bende mevcut. 
 
  "Bağış yapılan, yardım yapılan para geri verilir mi?"
     
   Akbaş, iddialarla ilgili herkesin haberi olduğunu söyleyerek şunları söyledi: " Şimdi soruyorum bağış yapılan, yardım yapılan para geri verilir mi? Şimdi her gün 30 zabıta geliyor. Mühürleme yapıyorlar. Bana her gün sabah saatlerinden itibaren Zabıta geliyor fotoğraf çekip gidiyor. Konuyu Salihli Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Yalım Şenkaya, Salihli Belediye Meclis üyesi Yunus Candan, Salihli Belediyespor başkanı Serkan Sözer, Salihli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Uğur Kocagöz ve diğer herkesin bilgisi var. 
 
   Salihli Belediyespor Başkanı Serkan Sözer, Salihli Belediyesi Başkanı Zeki Kayda'nın yeğeni ve Salihli Belediyesi Spor İşleri Müdürü Uğur Kocagöz, Zeki Kayda ile bu konuyu görüşmüş bana Serkan Sözer "Seni çocukluktan tanırım ama adam sana takmış bu adam böyle taktı mı takıyor işte yapacak bir şey yok. Uğur›la beni bile tersledi" dedi.
 
 Şimdi konu ile ilgili BİMER'e, Çevre ve Şehirçilik Bakanlığına başvurduğunu söyleyen  Akbaş avukatları aracılığı ile de yasal haklarını kullanacağını söyledi.
    
 Not:  Mehmet Sıddık Akbaş'ın bu iddialara karşılık ismi geçen kurum ve kişilerin gazetemiz nezdinde cevap hakları olduğunu kamuoyuna bildiririz.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.