Salihli TV

SALİHLİ OSB SU'YA İKİNCİ BİR HAYAT ŞANSI VERİYOR

Salihli Organize Sanayi Bölgesinde on 2 yılda kapasite artışı ve revizyonu için yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım yapılan Atıksu Arıtma Tesisimizde iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Çıkış suyu kalitesi sebebi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ÇEVRE İZİN belgesi verilen tesisde arıtılmış atıksuyu yeniden kullanma konusunda bir süredir pilot olarak yapılan çalışmaları olumlu sonuçlandı. Tesisde ait bir kısım yeşil alan arıtılmış atık sudan sulanmakta.

SALİHLİ OSB  SU'YA İKİNCİ BİR HAYAT ŞANSI VERİYOR
25 Ağustos 2017, Cuma

  Salihli Organize Sanayi Bölgesinde on 2 yılda kapasite artışı ve revizyonu için yaklaşık 3.5 milyon TL yatırım yapılan Atıksu Arıtma Tesisimizde iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Çıkış suyu kalitesi sebebi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ÇEVRE İZİN belgesi verilen tesisde arıtılmış atıksuyu yeniden kullanma konusunda bir süredir pilot olarak yapılan çalışmaları olumlu sonuçlandı. Tesisde ait bir kısım yeşil alan arıtılmış atık sudan sulanmakta.

 Çevre Mühendisi Emrah DAL, Ankara’da düzenlenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Selçuk Üniversitesi işbirliği ile Arıtılmış Atıksuların Yeniden Kullanımı Projesi açılış toplantısına katıldı. Toplantıda evsel ve endüstriyel arıtılmış Atıksuların bu tarz çalışmaların ülke genelinde uygulanabilmesi için çalışmalara başlanıldığı bilgisi verildi.

   Salihli OSB Gediz’e bir damla bile arıtılmamış atıksu vermeyerek, arıtılmış atıksuları ile suya ikinci bir hayat şansı vermiş oluyor.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.