Salihli TV

'Hayat Boyu Öğrenme' toplantısı

Kula'da, Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu" toplantısı yapıldı.

'Hayat Boyu Öğrenme' toplantısı
23 Ağustos 2017, Çarşamba

   Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu" toplantısı yapıldı. 
Kula'da Kula Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde "Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması gibi konular ele alındı. Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracalıoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslar hakkında sunum yaptı. Ayrıca Saracalıoğlu sunduğu slayt gösterisi üzerinde geçtiğimiz eğitim ve öğretim yılında yapılan çalışmalar ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak olan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, toplantı hakkında bilgiler verdi. Çarpan, "Bugünkü çalışmamızda önceki yıla ait çalışmaları değerlendirmenin yanında, sizlerin de ilçemizin hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve çalışma programına katkılarınızı almayı planlıyoruz. Hayat boyu öğrenme Türkiye’nin eğitimde çıkış noktalarından biri olacaktır. Teknoloji sürekli değiştiği için insanların mezun oldukları okuldan aldıkları bilgiler yeterli olmayıp, sürekli yenilenme ve iyileşme ihtiyacı içerisindedir." dedi.
   Kula Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, Şube müdürleri Etem Dağlı, Adem Sümen, Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracalıoğlu, okul müdürleri ve müdür yardımcıları muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.