Salihli TV

Salihli'de yeni heyecan Hentbol

Salihli Belediye Spor 'un hentbolda 2.lig'e yükselmesinin ardından hentbola önemin arttığı Salihli de gençlik merkezinin açtığı ve bir nevi alt yapı oluşturma amaçlı olan hentbol eğitimleri devam ediyor.

Salihli'de  yeni heyecan Hentbol
16 Ağustos 2017, Çarşamba
    Salihli Belediye Spor ’un hentbolda 2.lig’e yükselmesinin ardından hentbola önemin arttığı Salihli’de gençlik merkezinin açtığı ve bir nevi alt yapı oluşturma amaçlı olan hentbol eğitimleri devam ediyor.
    Antrenörlüklerini Olcay Ayaz ve Selen Sevda Ercan’ın yaptığı hentbol takımları çalışmalarının yanında A takıma oyuncu yetiştirmekte de kararlılar. 
 
     Sadece hentbol değil diğer branşlarda da mücadele eden sporcuların hentbola katıldığını belirten antrenör Olcay Ayaz, “Özellikle kol geliştirme açısında çok faydalı bir spor olduğundan dolayı başta judo, voleybol, basketbol ve futbola giden bir çok oyuncumuz da hentbol antrenmanlarımıza katılıyor. Ayrıca spor akademileri,  polis ve askeriye mülakatları içinde antrenmanlarımıza gelenler mevcut her konuda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıyoruz. Bunun yanında A takım için de oyuncularımızı hazırlıyoruz.
 
     Hentbol’un Salihli’de yeni bir spor dalı olduğu için ilginin az diğer spor dallarına ilginin daha yüksek olduğunu belirte Ayaz, “Geçen yıl ortaokullar Milli Egemenlik, Kudret Demir ve Hacıbektaşlıdan öğrencilerimiz vardı. Bu sene liseden de öğrenci almayı düşünüyoruz özellikle bayan hentbol takımı kurma çalışmalarımız sürüyor.” dedi.
 
        “Sadece spor değil diğer aktivitelere de katılıyoruz”
 
    Sadece hentbol antrenmanları değil farklı aktivitelerle de iyi zaman geçirdiklerini belirten Olcay Ayaz, “Çocukların boş zamanlarını değerlendirmek açısından spor çok önemli dışarıda zararlı alışkanlıklar edinmektense burada sıcak bir arkadaş ortamında güzel aktiviteler kişinin gelişimini de etkiliyor. Pazartesi günleri daha uygun fiyatlar ile yüzmeye gidiyoruz bunun yanında antrenmanlara gelen arkadaşlar masa tenisi gibi birçok aktivite de yapıyor. Bu antrenmanlar ve aktiviteler arkadaşlık, kaynaşma              anlamında da büyük rol oynuyor.” dedi.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.