Salihli TV

CAN'da çifte mutluluk

Özgül ve Doğan Kaya çifti Salihli Özel Can Hastanesi'nde çiftte mutluluk yaşadı.

CAN'da çifte mutluluk
16 Ağustos 2017, Çarşamba
   Kula’da aniden doğum sancıları gelen anne Özgül Kaya Salihli’de başka bir özel hastaneye başvuru yaptı. Salihli Özel Can Hastanesine sevk edilen Anne Özgül Kaya 29 haftalıkken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan gözetiminde 1580 gr olarak bebeğini dünyaya getirdi.
 
   Salihli Can Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Kaya bebek hayata tutundu. Özgül ve Doğan Kaya çiftinin 29  haftalıkken dünyaya gelen bebekleri  59 gün boyunca Can Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Solunum sıkıntısı, yetersiz organ gelişimi, bağışıklık yetmezliği, kalp deliği ve bağırsak sorunu olan Kaya bebek, yaşam mücadelesini kazandı.   
     Can Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan; “Anne Özgül Kaya hastanemize sevkle geldiğinde aşırı kasılmaları ve sancıları vardı bizde hemen sezaryene aldık. Sezaryen ile bebeğimizi sağ salim kucağımıza aldık. Yeni doğan Yoğun Bakım Uzman Doktoru Cem Altınsoy’a teslim ettik” dedi.
 
 
 
Yaşam mücadelesini kazandı
 
        Kaya bebeğin hayata tutunmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Yeni doğan Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru Cem Altınsoy, “29 haftalıkken  dünyaya gelen bebek erken doğum nedeniyle solunum sıkıntısı, yetersiz organ gelişimi, bağışıklık yetmezliği, kalp deliği ve bağırsak sorunu sıkıntıları vardı.  59 gün boyunca hastanemiz personeli ile gece gündüz demeden tüm çabalarımız ile Kaya bebeği hayatta tutmayı başardık. Hastanemizde 25 Yeni doğan yatağı ve 3 basamaklı bölgenin en güçlü yeni doğan servisine sahibiz. Özgül ve Doğan  Kaya çiftine ve  bebeğe hayatları boyunca sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyoruz.’’ dedi.
 
 
 
   Evladının taburcu olmasına sayılı günler kala baba Doğan Kaya Kula ilçesinde sanayide çalışırken tonlarca ağırlıkta demirin altıda kaldı. Hemen Kula’dan Ambulans ile Özel Salihli Can Hastanesi’ne getirilen baba Doğan Kaya 1 haftalık tedaviden sonra bebeği ile beraber taburcu oldu.
 
   Baba Doğan Kaya; "Salihli sağlık yönünden çok şanslı bir ilçe. Biz bebeğimizle Can Hastanesi’nde hayata tutunduk.  Ümidimizi hiç yitirmedik. Mutluluğumuz tarif edilemez. Can Hastanesi yönetimine, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan’a ayrıca doktorumuz Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cem Altınsoy’a, tüm yenidoğan çalışanlarına,  beni ve bebeğimi hayata tutundurdukları ve bizleri mutlu ettikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.