Salihli TV

Karate İl Birinciliği müsabakalarında nefesler tutuldu

Türkiye Karate Federasyonu Manisa İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve Manisa Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Karate İl Birinciliği müsabakalarına 150 sporcu katıldı.

Karate İl Birinciliği müsabakalarında nefesler tutuldu
14 Ağustos 2017, Pazartesi
     Manisa Bölgesi Karate Hakemlerinin başarılı yönetimi ile göz kamaştırdığı müsabakaların finalinde geçen yılın Karate Dünya Şampiyonu ve Avrupa üçüncüsü Mert Şimşek, Alperen Akkan ile yaptığı mücadele nefesleri kesti.     
   Türkiye Karate Federasyonu Manisa İl Temsilciliği tarafından organize edilen ve Manisa Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Karate İl Birinciliği müsabakalarına 150 sporcu katıldı. Kata ve Kumite olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen müsabakaların final bölümünde tatamiye çıkan geçen yılın Karate Dünya Şampiyonu ve Avrupa üçüncüsü Mert Şimşek, Alperen Akkan ile yaptığı mücadele nefesleri kesti. Mert Şimşek rakibini yenerek gurubunda birinci oldu. Alperen Akkan ise ikinci oldu.
Köprübaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Karate Takımı hem Kata ve hemde Kumite kategorilerinde takım halinde Birinci olurken,  Aynı puana sahip olan Salihli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Turgutlu Karate Takımı Takım halinde ikinci, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Manisa Beyaz Spor Kulübü üçüncü oldular. Gün bpyu süren Manisa Bölgesi karate hakemlerinin başarılı yönetimleri göz kamaştırdığı müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları verildi.
  Türkiye Karate Federasyonu Manisa İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Bilal Gültekin yaptığı açıklamada,” Türkiye Karate Federasyonu Manisa İl Temsilciliğinin 2017 yılı faaliyet programı kapsamında yer alan ve Manisa Atatürk Spor Salonu’nda 150 sporcunun katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Karate İl Birinciliği müsabakalarına 150 sporcu katıldı. Kata ve Kumite olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen müsabakalarda Köprübaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Karate Takımı hem Kata ve hemde Kumite kategorilerinde takım halinde Birinci olurken,  Aynı puana sahip olan Salihli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Turgutlu Karate Takımı Takım halinde ikinci, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ile Manisa Beyaz Spor Kulübü üçüncü oldular. Gün boyu süren ve Manisa Bölgesi karate hakemlerinin başarılı yönetimleri ile göz kamaştırdığı müsabakaların final bölümünde tatamiye çıkan geçen yılın Karate Dünya Şampiyonu ve Avrupa üçüncüsü Mert Şimşek, Alperen Akkan ile yaptığı mücadele nefesleri kesti.  Karate takımlarına kupaları, dereceye giren sporculara madalyaları verildi”dedi.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.