Salihli TV

Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu yoğun ilgi görüyor

Taşımalı eğitim kapsamında faaliyet gösteren ve iki yıldır sürdürmekte olduğu köy ziyaretleri projesini tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu artık projenin meyvelerini almaya başladı.

Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim  Kurumu yoğun ilgi görüyor
04 Ağustos 2017, Cuma
      Kurum Müdürü Şahin Turanlı, civar köylerden/mahallelerden gelen öğrencileri ve velilerini evlerinde ziyaret ettiklerini, velilerin eğitim-öğretimle ilgili her türlü sıkıntılarını yerinde dinlediklerini ve bu ziyaretler esnasında Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz yıllarda başlattığı ve üzerinde titizlikle durduğu ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ hakkında da velileri bilgilendirdiklerini söyledi.
    Sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yanı sıra akademik başarıya da önem verdiklerini belirten Kurum Müdürü Şahin Turanlı, bu bağlamda yaz döneminde de boş durmadıklarını, öğrencilerin yaz tatilini daha iyi değerlendirebilmeleri adına dört ana branşta Destekleme ve Yetiştirme Kursu açtıklarını, açılan kursların bağ ve bahçe işlerinin yoğun olduğu bir döneme denk gelmesine rağmen hem ailelerin hem de öğrencilerin kurslara yoğun ilgi gösterdiklerini belirtti. Bu yoğun ilgiden memnuniyetlerini belirten Kurum Müdürü Şahin TURANLI, yapılan ev ziyaretleri ile okul ve veliler arasında iyi bir iletişimin ve güven bağının oluştuğunu, yaz kurslarına katılımın bu derece yüksek olmasında köy ziyaretlerinin de payının büyük olduğunu söyledi.
    Mevsim sebebiyle bağ ve bahçe işlerinin yoğun olması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesine rağmen velilerin yaz döneminde okulumuzda açılan DYK larına çocuklarını ikamet ettikleri köylerden okulumuza göndermelerinin okulumuza ve öğretmenlerimize duydukları güvenin bir göstergesi olduğunu ifade eden kurum müdürü bu kursların açılmasında, okuldaki bu ekip ruhunun ve aile ortamının oluşmasında emeği olan tüm öğretmenlerine, öğrencilerine ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ettiğini söyledi. 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.