Salihli TV

Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hayallerini Almaya'da gerçekleştirmeye devam ediyor

Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi "I HAVE A DREAM" projesinin ikinci hareketliliğini, gelen öğretmen ve öğrencilerle birlikte, 2-9 Temmuz 2017 tarihlerinde Almanya'nın Barntrup şehrindeki Stadische Gymnazium Barntrup Okulunda gerçekleştirdi.

Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hayallerini  Almaya'da gerçekleştirmeye devam ediyor
24 Temmuz 2017, Pazartesi
       Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin “2016-1-TR01-KA219-034492_1” numaralı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA219 kapsamında hazırladığı “I HAVE A DREAM” projesinin ikinci hareketliliğini, proje ortakları olan Türkiye,  Romanya, Bulgaristan ve Letonya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerle birlikte, 2-9 Temmuz 2017 tarihlerinde Almanya’nın Barntrup şehrindeki Stadische Gymnazium Barntrup Okulunda gerçekleştirdik. 
   Almanya hareketliliğine Okul Müdürü Şükrü  KIVRAK,  Müdür Baş Yardımcısı Ömer Faruk  AKDAĞ,  Proje lideri İngilizce Öğretmeni  Nazan GÜVENÇ  ve görevli öğrenciler Seyhan KURT, Büşra SEVİNÇ, Merve TARHAN, Fatma Nur AKTÜRK katıldı.  
    Okul Müdürü Şükrü Kıvrak Projeleri ve Almanya toplantısı hakkında şunları söyledi; “I HAVE A DREAM” Projesi okulumuzun koordinatörü olduğu ikinci Avrupa Birliği Erasmus+ projesidir. Salihli’de Okulumuz bir ilki gerçekleştirerek  Salihli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak arka arkaya koordinatör olma sıfatıyla Avrupa Birliği Erasmus+ projesi düzenleyen tek okuldur. Projemizde tüm ayrımcılıklara karşı HOŞGÖRÜYÜ ön plana çıkarıp, bu bağlamda MEVLANA’nın felsefesini, hoşgörüsünü farklı milletlerden gelen öğrenci ve öğretmenlere Almanya hareketliliğinde tanıttık. 
    Proje  Koordinatörü  İngilizce  Öğretmeni   Nazan Güvenç,   “I HAVE A DREAM”   projesi  ve  Almanya hareketliliği ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;  “Projemiz her türlü “AYRIMCILIĞA” (cinsiyet, engelli, din, dil, sosyal statü, yaş, etnik köken….vb gibi)  karşı çıkarak,  farklılıklara saygı duyulmasını amaçlayan  ve  bu  bağlamda   HOŞGÖRÜYÜ,  SAYGIYI   ön  plana çıkarmak için hazırlanmış bir projedir. Bu amaçla farklı ülke ve milletlerden öğretmen ve öğrenci grupları ile Almanya’nın Nordrhein-Westfalen bölgesindeki Barntrup şehrindeki Stadtiches Gymnazium Barntrup School’da birtakım etkinlikler gerçekleştirdik. BARIŞ-HOŞGÖRÜ- IRKÇILIK KARŞITI temalı ‘‘CAM BOYAMA’’ etkinliği ve “UÇAN BALON” etkinliği ile farkındalık oluşturduk. Daha sonraki günlerde kimsesizler merkezini gezdik ve orada yaşayan öğrencilerle sohbet ettik.” dedi.
ERASMUS+ projelerinin desteği ile öğrenci ve öğretmenlerimizin kültürel kaynaşmasını ve yabancı dil gelişimlerini hedefledik. Bu amaçla Almanya hareketliliğimizde ‘‘KÜLTÜREL YEMEK’’ etkinliği gerçekleştirdik. Tüm katılımcılar ülkelerinin kültürünü yansıtan geleneksel yemeklerini hazırlayıp misafirlere ikram ettiler.
     Ev sahibi ülke Almanya tarihi ve turistik yerlerini (HerrenHausen Sarayını ve Bahçelerini, Detmold yakınlarındaki Hermann Özgürlük Heykelini, Barntrup, Detmold, Hamburg ve Hannover’ı) tüm proje ortaklarımıza tanıttı. 
Etkinliğin son günü tüm katılımcılar “AYRIMCILIKLARIN OLMADIĞI” bir dünya hayaliyle uçan balonlarını gökyüzüne saldılar ve 8-14 Ekimde ki Letonya Riga hareketliliğinde buluşmak üzere vedalaştılar.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.