Salihli TV

15 Temmuz Türk Milletin Kahramanlık ve diriliş destanı yazdığı gündür"

Emekli Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişliği İlahiyatçı-yazar Ümit Ülker, gazetemiz yazı işleri müdürü Müşerref Turan'la 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün birinci yılında görüş alışverişinde bulundu.

15 Temmuz Türk Milletin Kahramanlık  ve diriliş destanı yazdığı gündür
17 Temmuz 2017, Pazartesi
Emekli  Milli Eğitim Bakanlığı Başmüfettişi eğitimci-yazar Ümit Ülker; “15 Temmuz Türk Milletinin Kahramanlık ve Diriliş destanı yazdığı gündür” dedi.
    15 Temmuz gecesi bu devletin, bu milletin ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını teneffüs eden, bu asil ve necip milletin vergilerinden maaş alan, üzerinde ayakkabısından elbisesine kadar tüm giydiklerini her şeyin bu millete ait olduğunu dahi unutan, bir grup hain darbeciler, milletin olan uçağı, topu, tüfeği, bombayı milletimize çevirmişlerdi şeklinde konuşan Ülker; “ Karanlık odakların maşası, piyonu olan bu gafiller; hainlere karşı asil ve necip milletimiz, gövdesini siper ederek, bu hayâsız akını, kalkışmayı; 250 şehit, yüzlerce vatandaşımız da gazilik onurunu alarak önlemişlerdir. Böylece Türk Milleti şanlı Tarihinde olduğu gibi yeni bir kahramanlık ve Diriliş Destanı yazdı.
Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın!
Siper et gövdeni dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk’ın…
Kim bilir, belki yarın… Belki yarından da yakın.
Asımın nesli diyordum ya… Nesilmiş gerçek.
Öz yurdunu çiğnetmedi çiğnetmeyecek.
 
    Çünkü Türk Milleti Milli şairimiz merhum Mehmet Akif’in dile getirdiği “ASIMIN NESLİYDİ”  ve bu şuura sahipti.   Uğruna nice canlar verdiğimiz Türk Milletimiz, son Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz; Bayrak yere inmesin, Ezanlar minarelerimizden susmasın diyenlerin şehadetleri ile var olmaya devam edecektir. Bir daha böyle karanlık günler, elim olaylar yaşanmaması dileği ile birlik ve beraberlikten, el ele gönül gönüle olmaktan asla vazgeçmeden, birbirimize sımsıkı kenetlenerek, 15 Temmuz şehitleriyle birlikte; bu vatan için, bu asil ve necip milleti için, bu bayrak, sancak için, bu devlet için, bu ezanlar için, bu dini Mübin için bu güne kadar canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetler ve şükranla anıyor ruhlarına Fatihalar gönderiyoruz. Ruhları Şad olsun.” dedi.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.