Salihli TV

Sardes Satranç, 1. lig yarışmaları için Konya'da

Sardes Satranç Eğitim Merkezi Türkiye Satranç 1. Ligi karşılaşmalarına katılmak için Konya'ya gidiyor.

Sardes Satranç, 1. lig yarışmaları için Konya'da
17 Temmuz 2017, Pazartesi
    Konuyla ilgili açıklama yapan Sardes Satranç Eğitim Merkezi yöneticisi Gürkan Aydeniz, Futbol ligleri gibi satranç ligleri olduğunu Süper lig, 1.lig, 2.lig, kulüpler şampiyonası ve yöresel lig olmak üzere toplam 5 ligden oluştuğunu Sardes Satranç Spor Kulübü olarak 1.ligde mücadele ettiklerini belirterek bu güçlü ligde 24 takımın yer aldığını takımlar arasında Ankara Demir spor Daruşşafaka spor kulübü İTÜ spor kulübü gibi güçlü kurumsal destekli kulüpler olduğunu onlara karşı sponsorsuz bir şekilde mücadele ettiklerini belirtti.
    Satranç liglerinde yer alan takımların 8 kişiden oluştuğunu söyleyen Aydeniz, oyuncuların yarısının kulüpte yetişen sıfır seviyesinde başlayıp Türkiye dereceleri elde eden  seviyeye  gelmiş  öğrencileri olduğunu belirterek Türkiye de Salihli’nin adının eğitim kulübü olarak 1.ligde duyurduklarının altını çizdi.
 Sponsor bulmaları durumunda süper lige çıkma şanslarının olacağını belirten Aydeniz süper ligde Beşiktaş, Türk Hava Yolları gibi kurumların olduğunu belirttti.
   Son olarak 1.ligdeki maçların tüm dünyaya canlı yayınladığını belirterek http://birincilig2017.tsf.org.tr adresinden canlı yayın tıklayarak maçları izleyebilir ve salihlinin satranç takımına destek verebilirler.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.