Salihli TV

Şampiyonlar Avrupa kupasına Salihli'de hazırlanıyorlar

8-9 Temmuz tarihlerinde Bulgaristan'ın Pazarcık kentinde düzenlenen Balkan Şampiyonasına katılan Genç Kızlar Judo Milli takımı takım halinde balkan şampiyonu olduktan sonra tekrar yurda dönerek 27-29 Temmuz arasında düzenlenecek Avrupa kupasına hazırlanıyor.

Şampiyonlar Avrupa kupasına Salihli'de hazırlanıyorlar
17 Temmuz 2017, Pazartesi
 Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek ve 12 sporcu ile ülkemizi temsil edecek olan genç kızlar judo milli takımı, Salihli Lidya Sardes Otelde günde çift idmanla yoğun şekilde turnuvaya hazırlıklarını sürdürüyor.
 
“Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek madalyalar almak”
 
    8-9 Temmuz da Bulgaristan’da düzenlenen balkan şampiyonasında hedefine ulaşıp takım halinde şampiyonluğu alan Genç Kızlar Judo Milli Takımı Antrenörü Oktay Ayaz, “Balkan da istediğimizi çok çalışıp aldık şu anda 27-29 Temmuzda Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenecek olan Avrupa Kupası için kampımızı gerçekleştiriyoruz. Eylül ayında Slovenya’da Avrupa Şampiyonası, Ekim ayında Hırvatistan’da düzenlenecek Dünya Şampiyonalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip madalyalar almak istiyoruz.” dedi.
 
“Asıl hedef 2020-2024 Olimpiyatları”
 
    Aynı sporcular ile katılacakları turnuvalar ile asıl hedeflerinin şu an ki sporcuları 2020-2024 olimpiyatlarına hazırlamak olduğunu belirten Ayaz,” 3 Antrenör ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Diğer antrenörlerimiz ile birlikte oyuncularımızla yakından ilgileniyoruz sporcularımızın ülkemize gelecekte çok daha iyi başarılar getireceklerinden eminim, ilk hedefimiz olan balkan şampiyonasında takım halinde şampiyon olmaktı ve başardık. Antrenmanlarımızın yanında koşu ve kondisyon antrenmanlarımızda sürmekte.Berlin’de en iyi şekildi ülkemizi temsil edeceğiz.
 Takım halinde Balkan Şampiyonu olan oyuncularımızın başarıları ise şöyle; 
44kg 1. Çiçek Akyüz, 2. Merve Koçer, 48kg 1. Tuğçe Beder, 2. Melisa Çakmaklı, 51kg 1. Meltem Dindar 2. Şeyma Özerler, 52kg 2. Merve Taş, 63kg 2. Deniz Yılmaz, 70kg 3. Semanur Erdoğan, 78kg 3.Kübranur Esir.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.