Salihli TV

Salihli'de okul öncesi öğretmenleri "montessori eğitimi" aldı

Zafer Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı 1. Dönem kapsamında, Salihli Şehit Anıl Eruluç Anaokulu'nun hazırladığı "Okul Öncesi Öğretmenleri İçin Montessori Eğitimi" adlı proje faaliyet başvurusu desteklenmeye hak kazanmış ve Şehit Anıl Eruluç Anaokulu'nda 03.07.2017 - 14.07.2017 tarihleri arasında uygulandı.

Salihli'de okul öncesi öğretmenleri
15 Temmuz 2017, Cumartesi
    Genel amacı bağımsız anaokullarında etkili okul öncesi eğitimin kalitesini ve niteliğini arttırmak olan ve 60 saat süren eğitimci eğitiminde öğretmenler, performanslarını ve mesleki yeterliliklerini arttırmış ve okul öncesi eğitimde dünyaca kabul görmüş Montessori Eğitimini anlayarak uygulamalı çalışmalar 
yaptılar.
   “Bugün dünyada 76 ülkede binlerce okulda uygulanan ve başarılı sonuçlar veren Montessori Eğitimi, ülkemizde henüz yaygınlaşmadı. Okul öncesi öğretmenleri bu eğitimleri almak isteseler de, yüksek kurs ücretleri buna engel olmaktadır. Derin bir felsefeye dayanan Montessori Eğitimi, çocukları bir nevi yaşama hazırlamaktadır. Çocuğun öğrenme mekânizmasını mükemmelleştirmeye yardımcı olan bu yöntem, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetinde de "Türkiye'ye Montessori Eğitimi Getirmek" şeklinde yer almıştır. Montessori eğitimi sayesinde çocuk bireysel veya grupla verimli olarak çalışmayı öğrenir. Öz disiplini gelişir. Ayrıca öğrenmeyi, bağımsız olmayı, sorumluluk almayı, diğer insanlara saygı duymayı, model olmayı ve kendine seçenekler yaratabilmeyi öğrenir.” 
 
 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.