Salihli TV

Salihli'de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Gençik ve Spor Bayramı coşkuyla ilçemizde kutlandı. Atatürk heykeline çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar Türkbirliği Anadolu lisesinde devam etti.

Salihli'de 19 Mayıs coşkuyla kutlandı
19 Mayıs 2017, Cuma

   Türkbirliği Anadolu lisesi okul bahçesinde gerçekleştirilen programa  Salihli Kaymakamı Turgutlu Çelenkoğlu,  Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, Salihli Cumhuriyet Başsavcı Hasan Uğurlu, Belediye Başkanı Zeki Kayda,  İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı,  İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Alşen,  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, Belediye  başkan yardımcıları, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Müdürü Oktay Ayaz  yaptı.

  Ayaz konuşmasında; “Atatürk’ün sözlerine yer verirken gençlere hitaben “binlerce şehit verilerek kurulmuş ülke sizlere emanettir bu değerli inancı yaşatmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere aktarmak sizlerin en değerli göreviniz olacak.” Dedi. 

Öğrenciler şiir sunumlarını yaptıktan sonra Halk oyunları gösterileri ve judocu öğrencilerin de gösterimleri ile havanın soğuk olmasına rağmen tören şenlik havasında geçti.

Şiir, Kompozisyon, Resim, judo ve atletizm de dereceye giren öğrencilere hediyeleri törene katılan protokol tarafından  verildi.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.