Salihli TV

Salihli TSO İlköğretim Kurumu sanatsal etkinlikleriyle göz dolduruyor

Görsel sanatlar alanında yaptıkları çalışmalarla ve elde ettikleri başarılarla adından sıkça söz ettiren, eğitime dair güzel örneklerin sergilendiği ilçemizin köklü okullarından Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumunda öğrenciler hem hayata hem sınavlara hem de çeşitli yarışmalara hazırlanıyor.

Salihli TSO İlköğretim Kurumu sanatsal etkinlikleriyle göz dolduruyor
19 Mayıs 2017, Cuma
   Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye çapında düzenlenen hemen hemen tüm yarışmalara katılarak almış olduğu derecelerle ilçemizin gurur kaynağı olan okul, kısa adı İLESAM olan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenen “Ulusal Slogan ve Logo Yarışması”nda geçtiğimiz yıl Türkiye ikinciliğini elde etmişti. Daha önce de hem yerel hem de ulusal çapta düzenlenen resim yarışmalarına katılan ve bu yarışmalarda başarı elde eden kurumda görsel sanatlar alanında başarı adeta gelenek haline geldi.
   Bu kez de Özel Salihli Koleji tarafından düzenlenen "Vatan ve Bayrak" konulu şiir ve resim yarışmalarında resim dalında Ticaret ve Sanayi Kurumu öğrencisi Fadime Korkmaz ilçe ikincisi oldu. Yine aynı yarışmanın şiir dalında ise Ticaret ve Sanayi Kurumu öğrencisi Burcu Yılmaz ilçe ikinciliğini elde etti. Dereceye giren öğrenciler 09.05.2017 Salı günü saat 20.00´de Salihli Belediyesi Tiyatro Salonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
   Elde ettikleri başarıların bir tesadüf olmadığını, çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını aldıklarını aynı zamanda konum itibariyle de doğa ile iç içe olmanın avantajlarını kullandıklarını söyleyen Görsel Sanatlar Öğretmeni Kutlay Hakan Özgür, öğrencilerin yaşayarak ve gözlem yaparak öğrenmelerinin eğitimde ne kadar önemli olduğunu belirtti. Şimdiye kadar elde ettikleri başarılarda yeteneğin yanında gözlemin de önemli bir payının olduğunu sözlerine ekledi.
    “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünü kendilerine şiar edindiklerini söyleyen Kurum Müdürü Şahin Turanlı, sadece akademik açıdan başarılı bireyler yetiştirmenin kendileri için yeterli olmadığını; amaçlarının dürüst, değerler eğitimiyle donanmış aynı zamanda sanatsever ve doğaya duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu , “Bu amaç doğrultusunda hareket eden ve geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı bu ilkeler doğrultusunda yetiştiren tüm mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.