Salihli TV

Vali Güvençer; "Ne mutlu gençlere"

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer yayımladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Vali Güvençer mesajında, "19 Mayıs 1919, Türk Milletinin hür yaşama azmi, kararlılığı ve cesareti ile başlattığı onurlu mücadelenin ilk günü olarak tarihin altın sayfalarında gururla yerini almıştır.

Vali Güvençer;
19 Mayıs 2017, Cuma

   Esarete boyun eğmeyen asil milletimizin kadın-erkek, genç-yaşlı demeden canları pahasına verdiği onurlu mücadele zaferle sonuçlanmış, ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Türkiye Cumhuriyetini geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara sonsuz güvenini gösteren Büyük Önder Atatürk, bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs gününü gençlere bayram olarak armağan etmiştir. Ne mutlu gençlere Aydınlık ve müjdeli yarınları ışıl ışıl gözlerinden okuduğumuz gençlerimizin de aldığı büyük emanetin sorumluluğu ile değerlerine bağlı, çağın gereklerine uygun, kendilerini her türlü zararlı alışkanlıklardan koruyup bilgi ile donatarak, birlik ve beraberlik içerisinde, sevgi saygı ve hoşgörü içerisinde yarınlara hazırlanacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.