Salihli TV

Salihli'de camilerde Ramazan temizliği başladı

Salihli Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı öncesinde ilçe merkezi ile mahallelerde bulunan camilerde temizlik çalışmasına başladı.

Salihli'de camilerde  Ramazan temizliği başladı
19 Mayıs 2017, Cuma
     Salihli Belediyesi İdari İşler Amirliği bünyesinde oluşturulan ekip tarafından, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde ilçe merkezi ile kırsal mahallelerdeki toplam 161 caminin genel temizlikleri ve halıları yıkanarak Ramazana hazırlandı. Ekipler, camilerin halı, pencere ve avizeleri ile birlikte vatandaşların kullandığı tüm alanlarda detaylı bir temizlik çalışması yapıyor. Salihli Belediyesi tarafından rutin cami temizlik çalışmalarının da yıl boyunca sürdürüldüğü açıklandı. 
   Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan ayında camilerin daha yoğun bir şekilde kullanıldığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Kayda, “ Ramazan ayının diğer aylara göre önemi daha fazladır. Çünkü Kuran-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan ‘Kadir Gecesi’ bu ay içerisindedir. Vatandaşlarımız, ibadetlerini yerine getirmek amacıyla camilerimize bu ay daha sık gitmektedir. Salihli Belediyesi olarak manevi değeri bizler için çok yüksek olan Ramazan ayında camilerimizin temizliği konusunda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için çalışıyoruz ” dedi. 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.