Salihli TV

Salihli MYO kariyer günleri seminerlerinde Dr. Hikmet Güreş'i konuk etti

MCBÜ Salihli Meslek Yüksekokulu Çarşamba Seminerleri kapsamında yapılan " Kariyer Günleri Seminerlerine" Salihli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Zumdieck Konserve Fabrikasının Genel Müdür Yardımcısı Dr.Hikmet Güreş'i konuk etti.

Salihli MYO kariyer günleri seminerlerinde Dr. Hikmet Güreş'i konuk etti
18 Mayıs 2017, Perşembe
 
  Dr.Hikmet Güreş sunumunda kısa özgeçmişi hakkında bilgi vererek Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi mezunu olduğu daha sonrada aynı bölümde yüksek lisans ve doktora yaptığını belirtti. İş yaşamına Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesinde araştırma görevlisi olarak başladığını ancak  5-6 yıl sonra bu görevinden ayrılarak Adana ilinde bir meyve suyu fabrikasında müdür olarak görev yaptığını  ve şu an da Zumdick Koserve Fabrikaları’nın Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olduğunu belirtti.
 
 
Dr. Hikmet Güreş işletmelerinin meyve kompostosu ve kırmızı biber konservesi  konusunda ülkemizde söz sahibi olduğunu belirterek üretimlerinin tamamını yurt dışına ihraç ettiklerini açıkladı.  İhracat yaptıkları ülkelerin başında Almanya gelmekte olduğunu ve İngiltere ile Fransa’nın da önemli ülkeler olduğunu belirtti.
 
 
    Dr.Hikmet Güreş iş yaşamına akademisyen olarak başlamasına rağmen işin üretim kısmında yer almayı tercih ettiğini bu durumun kendisini mutlu ettiğini ayrıca işletmelerinde intörn eğitim kapsamında Salihli MYO öğrencilerini istihdam etme konusunda destek olacaklarını söyledi.
    Çarşamba Seminerlerini ikinci bölümünde Meslek Yüksekokulumuz Yerel Yönetimler programı 2015 yılı mezunu Hatice Bozdemir tarafından “Girişimcilik İş Planı” konulu seminer verildi.
    Hatice Bozdemir sunumunda;  Yaklaşık bir yıl önce  Salihli de Kurudere  caddesinde Turizm Acentesi  Bürosu açtığını belirterek iş yeri açarken kazanmış olduğu tecrübe ve deneyimlerini öğrencilere aktardı.  Öğrenciliği sırasında almış olduğu Girişimcilik dersi ve sertifikası ile KOSGEB’den teşvik aldığını bu sürecinde oldukça zorlu olduğunu açıkladı.
    Seminer sonunda MYO Müdürü Doç.Dr.İlkay Dilber tarafından Dr.Hikmet Güreş ile Hatice Bozdemir’e teşekkür belgesi takdim edildi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.