Salihli TV

Salihli Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu Türkiye şampiyonu oldu

Sivas'ta yapılan 2016/2017 yılı puanlı atletizm Türkiye finalinde Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu Türkiye şampiyonu oldu.

Salihli Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu Türkiye şampiyonu oldu
18 Mayıs 2017, Perşembe
   Sivas'ta yapılan 2016/2017 yılı puanlı atletizm Türkiye finalinde Taytan Şehit 
Özgür Yatakdere Ortaokulu Türkiye şampiyonu oldu.
 
   Gruplardan ilk üçe giren 15 takımın yarıştığı Puanlı Atletizm yarışlarında İlçemizin Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencileri çok büyük bir başarıya imza atarak Türkiye'nin en iyisi oldular. 
 
   Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencileri  5-6 Nisan 2017 tarihinde Manisa il şampiyonu, daha sonra da 2-3 Mayıs 2017 tarihinde İzmir'de grup ikincisi olarak 16-17 Mayıs 2017 tarihinde Sivas'ta yapılacak olan Atletizm Türkiye finallerine gidecek 15 takım arasına girme başarısı göstermişlerdi.16-17 Mayıs tarihlerinde Sivas'ta yapılan yarışmalar sonunda da Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu 337 puanla Türkiye şampiyonu olurken 332 puanla Adana M.A.Ö. Ortaokulu ikinci ,İstanbul Pendik Ortaokulu üçüncü  ve  İstanbul Özel  Koç Ortaokulu dördüncü oldu. Bu başarı Manisa ilinin Okul Sporlarında  bugüne kadar almış olduğu en büyük başarı olması ile de önem taşımaktadır. Beden Eğitimi Öğretmeni Sadık Yeşiltaş'ın antrenörlüğünü yaptığı sporcular Mehmet Karaaslan,  Camuka Böke YEŞLTAŞ, Fahri YILDIRIM ve İsmail YILDIZ disiplinli ve düzenli çalışmanın karşılığını bu büyük başarı ile almanın  mutluluğunu aile ve arkadaşları ile paylaştılar.
 
    Okul  Müdürü Mehmet Yücel Ersoy; Başta bu başarının mimarı olan Beden Eğitimi Öğretmeni Sadık Yeşiltaş olmak üzere tüm öğrencilerini tebrik ederek, bu gururu okulumuza ilçemize ,ilimize yaşattıkları için de teşekkür etti. 
 
   Kısıtlı imkânlara rağmen ellerinden gelen her şeyi yapan öğrencilerine teşekkür eden beden eğitimi öğretmeni Sadık Yeşiltaş, bu başarıyı yakalamak için düzenli ve disiplinli çalıştıklarını bunu sonucunda da hedefe ulaştıklarını söyledi.
 
   2014/2015 da Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu kros dalında Türkiye ikincisi olmuştu.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.