Salihli TV

Salihli'de öğrenciler yerli tohum ve fidenin tanıtımını yaptılar

Salihli Beş Eylül İlkokulu Bahçesi'nde Yerli Tohum ve Fide Şenliği yapıldı.

Salihli'de öğrenciler yerli tohum ve fidenin tanıtımını yaptılar
17 Mayıs 2017, Çarşamba
   Okul bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Kamil Karameşe, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Alşen, Daire Müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Kuzey Kıbrıs Karşıyaka Merkez İlkokulu öğrenci ve öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. 
 
 
   Okul Müdürü Ahmet Sarp,”Kardeş Okul Projesi kapsamında Salihli Beş Eylül İlkokulu olarak bir farkındalık yaratmak istedik. Okul Bahçesi’nde Gema Vakfı işbirliği ile sera oluşturduk. Öğrencilerimiz 7 Bin tohumu toprakla buluşturdu. Bu tohumlar yeşerdi fidan oldu. Yerel tohum ve fidelerin tanıtımı için düzenlediğimiz etkinlikte Kuzey Kıbrıs’tan gelen konuklarımızda yer aldı” dedi. 
   Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Bilginin paylaşıldığı okulda yeni bir farkındalık izledik. Okul bahçesinde oluşturulan serada Gema Vakfı işbirliği ile öğrencilerimizin 7 bin tohumu toprakla buluşturduğunu örendik. Önümüzdeki yıl bu sayının 10 Bine ulaşacağı belirtildi” dedi.
 
 
İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, “Gema Vakfı bölgemizin en önemli sivil toplum kuruluşları arasında yerini almaktadır. Salihli’de bu yıl Kurum ve kuruluşların destekleriyle bir ilki gerçekleştiriyor. Bize düşen görevde desteklemektir. Gerekli desteği vereceğiz” dedi.
   Etkinlikte İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu ve Gema Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu’na günün anısı olarak plaket verildi. 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.