Salihli TV

Tavukçular Salihli'de bir araya geldi

Salihli'de Ziraat odası Konferans salonunda Tavukçular Birliği Başkanı Recai Çelik ve Yönetim Kurulu üyesi Cahit Sabunun önderliğinde tavukçular bir araya geldiler.

Tavukçular Salihli'de bir araya geldi
17 Mayıs 2017, Çarşamba

   Eski Tavukçular birliği başkanları Cemil Aktaş ve Tanju Yelkenin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda; tavukçuların ihtiyaçları, sıkıntılarının giderilmesi ve ilçe komitelerinin oluşması konuları tartışılırken toplantının gündem maddesini ise 2016’dan bu yana yapılan Manisa, İzmir Kemalpaşa ve Bolu’da kurulacak olan tavuk gübresinden elektrik üretimi ve kullanımı projesi oldu.

Tavukçular birliği başkanı Recai Çelik yaptığı açıklamada : “Tavukçuluğun Türkiye ekonomisinde çok büyük bir yere sahip olduğu, yıllık kârı en fazla 3 şirketle yakın kâr’ının bulunduğu sektördür ama bizim için ana gündem maddesi enerjidir enerji sorunu bu projeyle çözüldüğü takdirde tavukçuluk daha iyi yerlere gelecektir.” Dedi.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.