Salihli TV

Kıbrıslı öğretmen ve öğrenciler Salihli'de

Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencileri, Kardeş Okul Projesi kapsamında Salihli'ye geldiler. Salihli'de kalacakları aileler belirlendikten sonra günü dinlenerek geçirdiler.

Kıbrıslı öğretmen ve öğrenciler Salihli'de
17 Mayıs 2017, Çarşamba
   Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencileri, Kardeş Okul Projesi kapsamında Salihli’ye geldiler. Salihli’de kalacakları aileler belirlendikten sonra günü dinlenerek geçirdiler. Kardeş Okul projesi kapsamında iki yıl önce salihli’ye gelen Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencileri, Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, Adala Kanyonu’nda yaptıkları ortak çalışma da Gediz Nehri’nde yaşanan kirliliği gözler önüne sermişlerdi. Öğretmen ve öğrencilerin beş günlük Salihli programında çeşitli etkinliklere katılacağı belirtildi.
    Salihli beş Eylül İlk Okulu’nun konukları olan Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencileri, Salihli’de Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfı’nın öncülüğünde Salihli Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret borsası, S.S. 18 No’lu Salihli Üzüm Tarım Satış Kooperatifi, Ziraat Odası, Çamurhamamı Muhtarlığı, Çamur Kaplıcaları Müdürlüğü, Beş Eylül İlk Okulu ve Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Müdürlüğü’nün destekleriyle ilk kez Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan Yerel Tohum takas şenliğine katılacak olan Öğretmen ve öğrenciler, yerel tohumun tanıtımını yapacaklar.
     Müdürü Ahmet sarp, “Kardeş Okul projesi kapsamında Salihli’ye gelen Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencilerini ağırlamaktan mutluyuz” dedi.
   Gediz Havzası Erozyonla mücadele ağaçlandırma çevre ve Kalkınma Vakfı Genel Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu,”Salihli’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Gema Vakfı’nın öncülüğünde Salihli Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret borsası, S.S. 18 Nolu Salihli Üzüm Tarım Satış Kooperatifi, Ziraat Odası, Çamurhamamı Muhtarlığı, Çamur Kaplıcaları Müdürlüğü, Beş Eylül İlk Okulu ve Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Müdürlüğü’nün destekleriyle ilk kez Çamur hamamı Mahallesi’nde gerçekleştireceğimiz yerel Tohum Takas Şenliğinde yerel tohumun tanıtımını bölgemiz üreticilerine tanıtacağımıza inanıyorum. Bu etkinliklere yurt içinde ve Kuzey Kıbrıs’tan konuklarımız gelecek. Kuzey Kıbrıs Girne Karşıyaka Merkez İlk Okulu Öğretmen ve öğrencileri, Beş Eylül İlk Okulu Bahçesi’nde oluşturduğumuz serada okul örencileri temin ettiğimiz tohumları toprakla buluşturdu. Bu tohumlar yeşerdi fide oldu. Bu fidelerin tanıtımını yapacaklar”dedi.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.