Salihli TV

Gyamnasyum'da 2.Sardes Antik Kent Tiyatro Şenliği yapıldı

Tiyatro Şenliği'nin ikincisinde çocuklara yönelik olan Şirinler oyununu Gymnasium'da sergiledi.

Gyamnasyum'da 2.Sardes Antik Kent Tiyatro Şenliği  yapıldı
16 Mayıs 2017, Salı
    Şirinler Çocuk oyununu ilgiyle izleyen öğrenciler, M.S.210 yılında dönemin Roma İmparatorlarından Septimius Severius tarafından inşa edilen Gymnasium ve Hamam birleşik yapısını gezdiler.
   Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu,  Sardes Antik Kent Tiyatro Şenliği’nin ikincisinde çocuklara yönelik olan Şirinler oyununu Gymnasium’da sergiledi. Batuhan Nil ve Selimcan Doğancı’nın yazdığı, Mertcan Üreten’in uyarladığı ve Batuhan Nil’in yönettiği oyun öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Doğa sevgisi, arkadaşlığın ve paylaşımın önemi anlatılan oyunu ilgiyle izleyen öğrenciler program sonunda sahne alan oyuncular ile günün anısı olarak fotoğraf çekildiler. 
 
“Şirinler oyunu öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi”
 Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Sardes Antik Kent Tiyatro Şenliği’nin ikincisinde Çocuklara yönelik olan “Şirinler” oynunu sergiledik. Gymnasium’da sahne alan Şirinler çocuk oyunu öğrencilerimiz tarafından ilgiyle izlendi”dedi.
  
“ Öğrenciler ve öğretmenleri Gymnasium ve Hamam birleşik yapısı hakkında bilgilerini tazelediler
Salihli ve çevre ilçelerden öğretmenleri ile birlikte bu yıl 2.düzenlenen Sardes Antik Kent Tiyatro Şenliği’ne katılan öğrenciler, M.S.210 yılında dönemin Roma İmparatorlarından Septimius Severius tarafından inşa edilen Gymnasium ve Hamam birleşik yapısını gezdiler. Salihli Turizm Derneği Başkanı Mehmet Şahin’in rehberliğinde gezen öğrenciler ve öğretmenleri, Antik Çağın görkemli Başşehri Sardes ve M.S.210 yılında dönemin Roma İmparatorlarından Septimius Severius tarafından inşa edilen Gymnasium ve Hamam birleşik yapısı hakkında bilgilerini tazelediler.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.