Salihli TV

Taytanlı öğrenciler hem gezdiler hem öğrendiler

Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Bergama, Ayvalık ve Cunda adasında eğlenerek öğrendiler

Taytanlı öğrenciler hem gezdiler hem öğrendiler
16 Mayıs 2017, Salı
     Öğretmen ve öğrenciler ilk olarak Bergama'nın güneybatısında Antik Dönemin önemli sağlık merkezlerinden Asklepeion, ilk yerleşim alanı olan 300 m. yüksekliğinde dik bir tepe üzerinde kurulan Akropol u gezdiler. Burada ilk defa teleferiğe binmemenin heyecanını yaşadılar. Ayvalık ilçesindeki tarihi camileri gezdikten sonra Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünden, Cunda Adasına geçtiler. Ayvalık Adaları grubuna dahil olan ve yerleşime açık olan tek ada olan Cunda Adsında eğlenceli saatler geçirirken hediyelik eşya dükkanlarından gezi hatırası eşyaları satın aldılar. Son olarak akşam saatlerinde gün batımını izlemek üzere Şeytan Sofrasına geçildi. Şeytan Sofrası; Ayvalık’a hakim büyük kayalık tepelerin üzerinde bulunan, bakıldığında tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözüken, üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan eski bir lav birikintisi ve aynı zamanda günbatımının en iyi izlendiği yer olarak bilinir.
   Okul Müdürü M. Yücel Ersoy “Bu tür sosyal etkinlikler öğrencilerimizin ilgi ve algılarını geliştirmekte, yaşam tecrübeleri kazandırmaktadır. Bu faaliyeti organize eden Gezi Kulübü Öğretmenleri, Özkan Süer, Niyazi Uğurlu ve geziye katılan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 
 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.